Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

PealehtPealeht  OtsiOtsi  RegistreeriRegistreeri  Logi sisseLogi sisse  

Infot regamisest 50cc meestele

Go down 
AutorTeade
altraditional

altraditional

Postituste arv : 163
Registration date : 26/10/2008

Infot regamisest 50cc meestele Empty
PostitaminePealkiri: Infot regamisest 50cc meestele   Infot regamisest 50cc meestele EmptyKolm Nov 10, 2010 9:34 am

Sai veidi suheldud ARKiga, jutuks võetud igasuguste ebareaalasete käsnade ja ise kokku laotud paugutajate registreerimine seoses uue liiklusseaduse tulemisega uuel aastal. Sain lõpus sellise vastuse, kopeerin:

Kuna täna kehtiv „Liiklusseadus“ ei loe mopeede mootorsõidukiteks, siis täna mopeedide registreerimist ei teostata, v. a kui mopeed omab Euroopa Liidu kogusõiduki tüübikinnitust ning omanik soovib mopeedi liikluskindlustuse saamiseks liiklusregistrisse kanda.

Alates 1. jaanuarist 2011.a kuni 31. detsembrini 2011.a on võimalik registreerida mopeede, millel puuduvad mopeedi seaduslikku omandamist ja valdamist tõendav dokument (näiteks omavalmistatud). Sellisel juhul registreeritakse mopeed omaniku kirjaliku kinnituse alusel mopeedi seadusliku omandamise kohta. Nimetatud perioodil registreeritud mopeedidele kehtestatakse küllaltki leebed tehnilised nõuded (näiteks ei nõuta e-märgistuse olemasolu), mis võimaldaksid registreerida ka omavalmistatud või vanemaid mopeede.

Alates 1. jaanuarist 2012.a rakenduvad mopeedidele sarnased nõuded mootorratastega. Omavalmistatud mopeedil peavad olema tehases seeriaviisiliselt valmistatud sõiduki pidurid ning rehvid ja valgustusseadmed peavad olema e-märgistusega.

Lugupidamisega,

Sander Salmu
Tehnoosakonna peaspetsialist
Tagasi üles Go down
altraditional

altraditional

PostitaminePealkiri: Re: Infot regamisest 50cc meestele   Infot regamisest 50cc meestele EmptyNelj Nov 11, 2010 10:48 am

Veel üks kiri:
--------------------------------------------------------------------------------------------
Alates 1. jaanuarist 2011.a kuni 31. detsembrini 2011.a registreeritavatele mopeedidele kehtivad samad mõõtude piirangud, mis täna on kehtinud kõikidele L kategooria sõidukitele (sh mopeedidele):

Pikkus – 4 meetrit;

Laius – kaherattalistel mopeedidel 1 meeter ning kolmerattalistel ja neljarattalistel mopeedidel 2 meetrit;

Kõrgus – 2,5 meetrit.

Otseselt masside piiranguid ei kehtestata. Mopeedi massid peavad vastama valmistaja poolt ettenähtule. Kui tegemist on omavalmistatud mopeediga, siis määrab valmistaja mopeedi tühimassi, täismassi ning kandevõime.
---------------------------------------------------------------------------------------------

Nii et sisuliselt on tulev aasta 50cc maailmas selline, et pea kõik asjad peaksid registrisse saama.
Tagasi üles Go down
born62

born62

Postituste arv : 66
motikas/auto : HD Evo Softail Custom
Registration date : 27/06/2009

PostitaminePealkiri: Re: Infot regamisest 50cc meestele   Infot regamisest 50cc meestele EmptyNelj Nov 11, 2010 4:45 pm

Mul hakkas kohe film kerima silme ees mopeedist, mis on 4m pikk, 2m lai ja 2,5m kõrge Laughing
Tagasi üles Go down
AQ

AQ

Postituste arv : 81
motikas/auto : Jawa555, DR650, LTD440
Registration date : 10/11/2008

PostitaminePealkiri: Re: Infot regamisest 50cc meestele   Infot regamisest 50cc meestele EmptyNelj Nov 11, 2010 6:26 pm

Kas ma saan õigesti aru, et kui mul on Jawa 555 aastast 62 ja ma tahan sellega liigelda, siis pean selle arvelevõtma. albino
Jama värk küll kui peab.
Tagasi üles Go down
altraditional

altraditional

PostitaminePealkiri: Re: Infot regamisest 50cc meestele   Infot regamisest 50cc meestele EmptyLaup Nov 13, 2010 10:20 pm

AQ kirjutas:
Kas ma saan õigesti aru, et kui mul on Jawa 555 aastast 62 ja ma tahan sellega liigelda, siis pean selle arvelevõtma. albino
Jama värk küll kui peab.

Jah, nii ta tõesti on et ka alla 50cc asjad kuuluvad uuest aastast tuleva seaduse järgi registreerimisele.
Tagasi üles Go down
FiatV6

FiatV6

Postituste arv : 10
motikas/auto : V6
Registration date : 17/08/2010

PostitaminePealkiri: Re: Infot regamisest 50cc meestele   Infot regamisest 50cc meestele EmptyLaup Nov 13, 2010 10:36 pm

Tegelikult on tegu väga hea seadusega, kaotab äkki suurem osa idioote liiklusest ära. cheers
Tagasi üles Go down
http://www.hidauto.eu
sympson

Postituste arv : 12
motikas/auto : iz pl5
Registration date : 31/05/2010

PostitaminePealkiri: Re: Infot regamisest 50cc meestele   Infot regamisest 50cc meestele EmptyPüh Nov 14, 2010 9:43 am

Kas selline asi on tõsi, et võrriga sõites peab kandma helkurvesti?
Tagasi üles Go down
Ivoonu

Ivoonu

Postituste arv : 142

PostitaminePealkiri: Re: Infot regamisest 50cc meestele   Infot regamisest 50cc meestele EmptyPüh Nov 14, 2010 12:03 pm

sympson kirjutas:
Kas selline asi on tõsi, et võrriga sõites peab kandma helkurvesti?
Mina sellist punkti küll uuest liiklusseadusest ei leidnud.
Tagasi üles Go down
OnkelMats

Postituste arv : 145
motikas/auto : Regal Raptor bobber
Registration date : 16/11/2009

PostitaminePealkiri: Re: Infot regamisest 50cc meestele   Infot regamisest 50cc meestele EmptyPüh Nov 14, 2010 1:29 pm

Pigem oma tervise huvides. Usu mind, sa oled OLULISELT nähtavam.
Tagasi üles Go down
Sponsored content

PostitaminePealkiri: Re: Infot regamisest 50cc meestele   Infot regamisest 50cc meestele Empty

Tagasi üles Go down

Infot regamisest 50cc meestele
Tagasi üles 
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1