Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

PealehtPealeht  OtsiOtsi  RegistreeriRegistreeri  Logi sisseLogi sisse  

Hei chopperlased, üks rookie hakkab säästuprojekti plaanima

Go down 
Mine lehele : 1, 2  Next
AutorTeade
habemik

habemik

Postituste arv : 31
Registration date : 29/07/2009

Hei chopperlased, üks rookie hakkab säästuprojekti plaanima Empty
PostitaminePealkiri: Hei chopperlased, üks rookie hakkab säästuprojekti plaanima   Hei chopperlased, üks rookie hakkab säästuprojekti plaanima EmptyKolm Juul 29, 2009 9:38 am

Niisiis, kuna siin on vaba teema siis hakkan mulama. Kolasin netis ringi ja kuna mul on tekkinud huvi selliste chopperi laadsete isendite järgi siis vaatasin, et võiks endalegi midagi kokku klopsida.... . Ja miks säästuprojekt? Sestet leidisin sellise isendi: http://www.speedyshare.com/240347970.html
Loomulikult sellel isendil peal olev mootor vb kujuneda kalliks...( mis mootoriga on üldse tegemist? ) kujult mulle iseenesest see masin meeldib, lihtne, ei midagi üle pakutud. Toru painutamist natu jagub, keevitamist ka... samas iseehitaud... sinna sa paned oma emotsioonid jne jne ( kisub väga luuleliseks )
Projekti hind ei tohiks väga suureks minna, kuna raha ei ole kunagi palju. Nii et kui kellegil vedeleb torusid kuskil, taga ratast, paaki, ükskõik mida...
Või kui ma alustan valest otsast siis aidake, millega ma peaksin kõige ennem alustama, igasugune kriitika, plaanid, nõuanded on vägagi oodatud.
hah, leidisin veel ühe eriti säästuasja: http://www.speedyshare.com/785830582.html
Tagasi üles Go down
tamm

tamm

Postituste arv : 179
motikas/auto : H-D XLH1200 ´92
Registration date : 19/11/2008

PostitaminePealkiri: Re: Hei chopperlased, üks rookie hakkab säästuprojekti plaanima   Hei chopperlased, üks rookie hakkab säästuprojekti plaanima EmptyKolm Juul 29, 2009 10:01 am

tagaratta ma võin sulle täitsa eraldada. Ise pead järgi ainult tulema

Hei chopperlased, üks rookie hakkab säästuprojekti plaanima Ratas2

Hei chopperlased, üks rookie hakkab säästuprojekti plaanima Ratas1
Tagasi üles Go down
http://www.chopcult.com
SAUL
Admin
SAUL

Postituste arv : 748
motikas/auto : 90 Harley Sportster, 78 Yamaha XT500
Registration date : 09/10/2008

PostitaminePealkiri: Re: Hei chopperlased, üks rookie hakkab säästuprojekti plaanima   Hei chopperlased, üks rookie hakkab säästuprojekti plaanima EmptyKolm Juul 29, 2009 10:04 am

Mootor peaks olema mingisuguse muruniiduki oma, kui ma väga ei eksi. Aga low budget masina puhul soovitaks doonoriks võtta mõne venelase raami, mida ümber ehitama hakata. Endal ka juba tuleva talve projekti ideed baseeruvad venelase peal.... Aga igaljuhul edu!
Tagasi üles Go down
https://www.estonianchopper.com
habemik

habemik

PostitaminePealkiri: Re: Hei chopperlased, üks rookie hakkab säästuprojekti plaanima   Hei chopperlased, üks rookie hakkab säästuprojekti plaanima EmptyKolm Juul 29, 2009 2:36 pm

Tamm sai juba oma postkasti kirja Wink
Ja raamist... garaaži tagant nõgestest leidsin Jawa 350 raami ( vana tüüp, madal ) . Loodan et see on piisavalt pea, mille põhjale projekt teha. Raam ise on korralik, ainult paaki ei ole ja esihark on ajutiselt eest ( muidu täitsa olemas ).
Ja see projekt lükkub ka rohkem hilissügisele, ennem on vaja jupid kokku ajada ja ideed välja arendada.
Iga mootor vajaks südant/mootorit... selle kohta oleks nõuandeid? pakkumisi?
Raamis sai ka klõps tehtud:
http://www6.speedyshare.com/data/979936847/17819946/22507848/jawa.jpg
Tagasi üles Go down
SANDER
Admin
SANDER

Postituste arv : 444
motikas/auto : Harley, Volvo

PostitaminePealkiri: Re: Hei chopperlased, üks rookie hakkab säästuprojekti plaanima   Hei chopperlased, üks rookie hakkab säästuprojekti plaanima EmptyKolm Juul 29, 2009 3:46 pm

vanajawa raam ju nelikanttorust Rolling Eyes kui tahad hakata seda raami veel modima siis tähendab see uute torude painutamist ja voolimist.... ja nelikant toru jaoks painutuspingi leidmine juba keerulisem. Ümartoru jaoks siinsamas foorumiski mitmel pink olemas. Soovitaksin sul otsida mõni ümarmaterjalist raam. Vähemalt mulle tunduks selle ehitamine lihtsam Cool Cool

tamm

tamm

Postituste arv : 179
motikas/auto : H-D XLH1200 ´92
Registration date : 19/11/2008

PostitaminePealkiri: Re: Hei chopperlased, üks rookie hakkab säästuprojekti plaanima   Hei chopperlased, üks rookie hakkab säästuprojekti plaanima EmptyKolm Juul 29, 2009 4:40 pm

habemik kirjutas:
Tamm sai juba oma postkasti kirja Wink
Ja raamist... garaaži tagant nõgestest leidsin Jawa 350 raami ( vana tüüp, madal ) . Loodan et see on piisavalt pea, mille põhjale projekt teha. Raam ise on korralik, ainult paaki ei ole ja esihark on ajutiselt eest ( muidu täitsa olemas ).
Ja see projekt lükkub ka rohkem hilissügisele, ennem on vaja jupid kokku ajada ja ideed välja arendada.
Iga mootor vajaks südant/mootorit... selle kohta oleks nõuandeid? pakkumisi?
Raamis sai ka klõps tehtud:
http://www6.speedyshare.com/data/979936847/17819946/22507848/jawa.jpg

Saatsin sulle priva ära enne kui ma teemat uuesti vaatasin. Selles suhtes Sandril täitsa õigus, et seda raami natuke paha modida. Ma arvan, et IZi raam oleks kõige parem alustuseks, et kui ma väga otsin ja uurin sõpradelt siis äkki leiaks sulle ka raami aga siis ma tahaks sealt jawa raami küljest omale paari pulka.
Tagasi üles Go down
http://www.chopcult.com
suslik83

suslik83

motikas/auto : IZ 7.107 ja see ratas vist saab ka roosat tooni kerele

Registration date : 17/03/2009

PostitaminePealkiri: Re: Hei chopperlased, üks rookie hakkab säästuprojekti plaanima   Hei chopperlased, üks rookie hakkab säästuprojekti plaanima EmptyKolm Juul 29, 2009 8:11 pm

mul täitsa vedeleb iz jupiter 4 raam...tagakiige ja mootorile kinnitused ning hark ja jalg küljele vist olid ka!
ning väheke moditud planeta variant samuti ootab emexit!
tahad midagi konkreetset anna teada
asukoht ARDU tln.tartu mnt 59 km!
Tagasi üles Go down
habemik

habemik

PostitaminePealkiri: Re: Hei chopperlased, üks rookie hakkab säästuprojekti plaanima   Hei chopperlased, üks rookie hakkab säästuprojekti plaanima EmptyPüh Aug 02, 2009 4:05 pm

Noniii, herr Tammel külas käidud ja raam ja tagaratas käes. Suurimad tänud Wink Tänud ka Suslikule, aga kahjuks kaugele jäid.
a nüüd kui raam, tagaratas olemas peaks plaanima mootorit. Esihargi leian ka vast ( ja kui ei leia siis on jawa oma olemas:D ) Niiet.... kui on midagi välja pakkuda... kasvõi mõni soovitus kust saaks mootori.... siis rääkige. Vene mootoreid ma ei tea... ehituselt on küll lihtsad aga töökindlus oleneb isendist Very Happy Või kui teate kust saaks mingi hea lääne mootori tellida/osta, siis oleks ka tänulik. Eks tuleb vaikselt mootori raha koguda ( ühikas tuleb vähem õlut juua Crying or Very sad )... see selleks... soovitage aga julgelt mis mootorit võiksin projekti kaasata.
Tagasi üles Go down
poison

poison

Postituste arv : 280
motikas/auto : vt750 hardtail
Registration date : 06/11/2008

PostitaminePealkiri: Re: Hei chopperlased, üks rookie hakkab säästuprojekti plaanima   Hei chopperlased, üks rookie hakkab säästuprojekti plaanima EmptyPüh Aug 02, 2009 5:07 pm

mul üks intruder 1500 mootor pakkuda, mittekomplektne küll, karter, kolvigrupp, kaaned, käimar, karbussid, kui huvitab, siis PM
Tagasi üles Go down
Primo

Primo

Postituste arv : 234
Registration date : 26/10/2008

PostitaminePealkiri: Re: Hei chopperlased, üks rookie hakkab säästuprojekti plaanima   Hei chopperlased, üks rookie hakkab säästuprojekti plaanima EmptyPüh Aug 02, 2009 6:35 pm

ma paneks ise sellele motole käpa peale , mis hinda sa tahad selle eest?Saada PS mulle. afro

Viimati muutis seda Primo (Püh Aug 02, 2009 7:29 pm). Kokku muudetud 1 kord
Tagasi üles Go down
habemik

habemik

PostitaminePealkiri: Re: Hei chopperlased, üks rookie hakkab säästuprojekti plaanima   Hei chopperlased, üks rookie hakkab säästuprojekti plaanima EmptyPüh Aug 02, 2009 7:17 pm

Intruder'it oleks mulle liiga palju olnud... ( arvestades et selliste kubatuuridega ei ole mul veel kogemust ).
Alla 500ccm ja võimalikult odavalt... that would be my cup of tea.
Ehk siis... kui on mõni vene mootor kindlalt töökorras... võib pakkuda, kui on mõni muu isend võib ka pakkuda. Kuna plaanis oli teha säästuprojekt... siis peaks kõik olema võimalikult odav... aga töökindlus ja odavus ei käi käsikäes.
Tagasi üles Go down
Primo

Primo

PostitaminePealkiri: Re: Hei chopperlased, üks rookie hakkab säästuprojekti plaanima   Hei chopperlased, üks rookie hakkab säästuprojekti plaanima EmptyPüh Aug 02, 2009 7:29 pm

minupoolt saaks paake ja porikaid lademes.Igast erinevaid on üle.Lenkse on ka mingis osas ja velgi ka.Vene motade omad peamiselt (izh). afro
Tagasi üles Go down
SAUL
Admin
SAUL

PostitaminePealkiri: Re: Hei chopperlased, üks rookie hakkab säästuprojekti plaanima   Hei chopperlased, üks rookie hakkab säästuprojekti plaanima EmptyEsm Aug 03, 2009 1:27 pm

http://bike.motors24.ee/Default.aspx?page=view&id=241600&pg=1&sort=price.ASC
üks selline mootor suht soodsalt saada, kuigi ilmselt soovitaks ka esialgu midagi väiksemat sinna vahele aretada
Tagasi üles Go down
habemik

habemik

PostitaminePealkiri: Re: Hei chopperlased, üks rookie hakkab säästuprojekti plaanima   Hei chopperlased, üks rookie hakkab säästuprojekti plaanima EmptyEsm Aug 03, 2009 1:36 pm

endalgi jäi silm selle sellele... sellise raha eest ikka kõvasti hüva asja.
Aga vb peaks üldse mingi vene mootori peale panema... iz/jawa/cz .. nendest käiks vast jõud ja mõistus ikka üle.
Tagasi üles Go down
SANDER
Admin
SANDER

Postituste arv : 444
motikas/auto : Harley, Volvo

PostitaminePealkiri: Re: Hei chopperlased, üks rookie hakkab säästuprojekti plaanima   Hei chopperlased, üks rookie hakkab säästuprojekti plaanima EmptyEsm Aug 03, 2009 2:41 pm

venelase raami peale see 600ccm bike mootor on selge overkill. Uuri erinevaid muruniiduki, genaraatorite jms mootoreid. Sel esimesel pildil mis postitasid on ka midagi taolist vahele aratatud, usas tundub suht levinud olema siuksed asjad Cool

Primo

Primo

PostitaminePealkiri: Re: Hei chopperlased, üks rookie hakkab säästuprojekti plaanima   Hei chopperlased, üks rookie hakkab säästuprojekti plaanima EmptyEsm Aug 03, 2009 5:13 pm

hehhee...mul oli sama motoga sikkel kunagi Very Happy .Sellel oli midagi 70 või 80 heppa.Ja paistab , et karpad ja elektriosa kaasa ei tulegi.Karpaplokk juba 1500 juurde.Muidu oli käbe asjandus , 6 käiku ka ja puha.Õliradikas on sellel asjal õrn koht , võin öelda.Aga muus osas tore asjake. afro
Tagasi üles Go down
suslik83

suslik83

motikas/auto : IZ 7.107 ja see ratas vist saab ka roosat tooni kerele

Registration date : 17/03/2009

PostitaminePealkiri: Re: Hei chopperlased, üks rookie hakkab säästuprojekti plaanima   Hei chopperlased, üks rookie hakkab säästuprojekti plaanima EmptyEsm Aug 03, 2009 8:23 pm

mina aretaks iz49 või vanemate(iz56,pl2/3) kaantega pl5 mootorit suvalisele raamile...ümarad vormid ja lihtsus...ilusaid asju on ka vanematest jawadest tehtud...
Tagasi üles Go down
habemik

habemik

PostitaminePealkiri: Re: Hei chopperlased, üks rookie hakkab säästuprojekti plaanima   Hei chopperlased, üks rookie hakkab säästuprojekti plaanima EmptyPüh Sept 27, 2009 8:00 am

noniiii, pole ammu siia kirjutanud.
Sai üks planeta mootor kodo veetud, karp ja elektrisüsteemiosad on veel saamisel. Ehk siis asjad on vähe liikunud, masinale pole veel saanud kätt külge panna, sestet kool on üks nuhlus... ( ega see baka kergelt ei tule Very Happy )
Aga mõelda olen ma saanud projekti üle piisavalt. Vaimusilmas näen ma teda sellisena: herr Tamme tagavelg, monoamordiga iste( vb rolleri tagaamort ), paak on veel mõtlemisel, lenksu kohta... mõtlesin et sirge lenks, või siis mingid clip ons... üritaks teha sellise low style bobberi. Kui keegi saab aru siis võib mulle pildimaterjali ideedeks sokutada Very Happy
aga tulles teemasse siis tuleb kuskilt ikka alustada. Kuna plaan ikkagi hardtail teha siis missugune toru sobiks valmistamiseks? mõõdud jne. Ja siinkohal oleks ka sobilik hindadest rääkida... tuleb siis söögirahast kõrvale panna.
Garaazi all istudes jäi veel üks mure painama... kuna tagaratas peab raamiga sirgelt jooksma siis mootori hammakas ja tagahammakas ei jookse sama sirge peal... aga sellele leidsin juba lahenduse ( vb on see juba siit foorumist läbi käinud ) : http://www.speedyshare.com/441234277.html
ennem vaja ikka põhjalikult läbiplaneerida see projekt... paberile peaks ka midagi kandma.
Tagasi üles Go down
A89

A89

Postituste arv : 23
Registration date : 09/12/2008

PostitaminePealkiri: Re: Hei chopperlased, üks rookie hakkab säästuprojekti plaanima   Hei chopperlased, üks rookie hakkab säästuprojekti plaanima EmptyPüh Sept 27, 2009 2:53 pm

Tagasi üles Go down
habemik

habemik

PostitaminePealkiri: Re: Hei chopperlased, üks rookie hakkab säästuprojekti plaanima   Hei chopperlased, üks rookie hakkab säästuprojekti plaanima EmptyReede Okt 02, 2009 5:12 pm

pilt on kümnesse
aga millist toru kasutada tagaosa ehituseks? toru paksus jne
ja kust saaks soodsalt toru ( soovitatavalt Tartu/Põlva/Võru kandis ) ?
ja kus saaks painutada?

paras tüütus ja saamatu olevus olen Very Happy
Tagasi üles Go down
SAUL
Admin
SAUL

PostitaminePealkiri: Re: Hei chopperlased, üks rookie hakkab säästuprojekti plaanima   Hei chopperlased, üks rookie hakkab säästuprojekti plaanima EmptyPüh Okt 04, 2009 3:57 pm

habemik kirjutas:
pilt on kümnesse
aga millist toru kasutada tagaosa ehituseks? toru paksus jne
ja kust saaks soodsalt toru ( soovitatavalt Tartu/Põlva/Võru kandis ) ?
ja kus saaks painutada?

paras tüütus ja saamatu olevus olen Very Happy

mina tegin vist 27mm torust enda sikli tagaosa kui õieti mäletan. Toru ostsin tartust kane metallist. Ja toru väänamisega saan ka abiks olla kui vaja.
Tagasi üles Go down
habemik

habemik

PostitaminePealkiri: Re: Hei chopperlased, üks rookie hakkab säästuprojekti plaanima   Hei chopperlased, üks rookie hakkab säästuprojekti plaanima EmptyPüh Okt 04, 2009 6:07 pm

ja toru seina paksus? või nad on kõik mingis standard mõõdus? Kane metalli koduleht seda ei kajasta...
ja toru painutamise koha pealt... mul oli plaanis samasugune painutaja teha nagu sinul. Kaks rullikut ja toores jõud. Et mine tea kuna tuleb veel isu midagi painutada.
Tagasi üles Go down
SAUL
Admin
SAUL

PostitaminePealkiri: Re: Hei chopperlased, üks rookie hakkab säästuprojekti plaanima   Hei chopperlased, üks rookie hakkab säästuprojekti plaanima EmptyPüh Okt 04, 2009 6:20 pm

habemik kirjutas:
ja toru seina paksus? või nad on kõik mingis standard mõõdus? Kane metalli koduleht seda ei kajasta...
ja toru painutamise koha pealt... mul oli plaanis samasugune painutaja teha nagu sinul. Kaks rullikut ja toores jõud. Et mine tea kuna tuleb veel isu midagi painutada.

http://www.kanemetall.ee/main.php?ln=est&p=4&tab=st_must_veegaasi_toru seal on seinapaksused ka kirjas. Aga soovitan kohapeal ise üle mõõta, kuna need mõõdud kõiguvad päris hästi. Ühekorra vahetasin ümber enda toru, kuna mõõt kõikus väga palju. Mul vist oli mingi 3mm seinapaksusega toru. Täna kurtnas oli umbes samalaadne painutaja müügis nagu minul, aga seal oleks vaja mõned modifikatsioonid olnud teha.
Tagasi üles Go down
habemik

habemik

PostitaminePealkiri: Re: Hei chopperlased, üks rookie hakkab säästuprojekti plaanima   Hei chopperlased, üks rookie hakkab säästuprojekti plaanima EmptyEsm Nov 02, 2009 3:09 pm

nii, asjad liiguvad aeglaselt... aga liiguvad
selline küsimus oleks siia vahepeale, et keegi metalli treimist teeb Tartust? Torupainutusele oleks rullikuid vaja
Tagasi üles Go down
AQ

AQ

Postituste arv : 81
motikas/auto : Jawa555, DR650, LTD440
Registration date : 10/11/2008

PostitaminePealkiri: Re: Hei chopperlased, üks rookie hakkab säästuprojekti plaanima   Hei chopperlased, üks rookie hakkab säästuprojekti plaanima EmptyEsm Nov 02, 2009 3:57 pm

Näiteks või sulle soovitada Aardla ristis, Statoili taga(kõrval) on Tak auto. Seal on treial ja nende kõrval on ka metalli töökoda. Vaata sealt.
Tagasi üles Go down
Sponsored content

PostitaminePealkiri: Re: Hei chopperlased, üks rookie hakkab säästuprojekti plaanima   Hei chopperlased, üks rookie hakkab säästuprojekti plaanima Empty

Tagasi üles Go down

Hei chopperlased, üks rookie hakkab säästuprojekti plaanima
Tagasi üles 
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 2Mine lehele : 1, 2  Next