PealehtPealeht  KKKKKK  OtsiOtsi  Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri  KasutajagrupidKasutajagrupid  RegistreeriRegistreeri  Logi sisseLogi sisse  

Share

Mootorrataste tehnoülevaatusest euroopas

Go down 
AutorTeade
SAUL
Admin
SAUL

Postituste arv : 748
motikas/auto : 90 Harley Sportster, 78 Yamaha XT500
Registration date : 09/10/2008

Mootorrataste tehnoülevaatusest euroopas Empty
PostitaminePealkiri: Mootorrataste tehnoülevaatusest euroopas   Mootorrataste tehnoülevaatusest euroopas EmptyPüh Sept 23, 2012 9:10 am

Tervitused kaaskannatajad. Lugesin juhuslikult postimehest artiklit http://www.postimees.ee/981792/mootorratturid-protestisid-brusselis-tehnoulevaatuse-plaani-vastu
, et Brüsselis motomehed protestivad millegi vastu. Lähemalt uurima hakates selgus, et protestivad euroopa plaanist kehtestada mootorratastele kohustuslik tehnoülevaatus. Ma loodan, et ma lugesin ikka artiklit korralikult ja sain asjast õieti aru. Pani imestama, et kas tõesti pole senimaani pidanud mujal euroopas tsiklitel ülevaatust tegema?? kui nii siis on meie bürokraatlikud seadused väheke üle forseeritud. Jälgitakse kõiki euro seaduseid ja direktiive punkti punkti pealt, võinuks siis seda ka jälgida...oleks meil kõigil elu palju lillelisem Very Happy
Ei taha küll millegi vastu protesteertida, aga lihtsalt mõltesin, et jagan antud artiklit. Mulle tuli küll see uudisena.
Olin mõniaeg tagasi Austraaliamaal ja seal oli ka autode registreerimisega märksa lihtsam kui siin. Ostsin auto ja registreerisin enda nimele. Polnud sellist asja nagu meil iga aastane tehnoülevaatus ja kindlustus. Oli sellise nime all nagu REGO, mida sa said interneti teel uuendada makstes siis vastava lõivu. Kindlustus oli ka vabatahtlik, lihtsalt pidi jälgima, et õigel ajal pikendasid seda rego ja oli asjaga korras. Niiet ei olnud mingit ülevaatuse punkti sõitmist ja jalgade väristamist igal aastal. Minumeelest oli see väga mugav ja lihtne. Looginine on see, et inimesed kes enda elust hoolivad ei sõida nii räbala auto või tsikliga millelt juppe ära kukub. Kohati mulle tundub küll, et meil siin kodumaal võtavad neid asju liialt tõsiselt.
Tagasi üles Go down
Vaata kasutaja profiili http://www.estonianchopper.com
Extinction

Extinction

Postituste arv : 62
motikas/auto : GSX-R1100
Registration date : 07/09/2009

PostitaminePealkiri: Re: Mootorrataste tehnoülevaatusest euroopas   Mootorrataste tehnoülevaatusest euroopas EmptyPüh Sept 23, 2012 6:43 pm

Jutt oli ehk siiski sellest, et üle euroopa liidu oleks tehnoülevaatuse nõuded samad?
Tagasi üles Go down
Vaata kasutaja profiili
altraditional

altraditional

Postituste arv : 163
Registration date : 26/10/2008

PostitaminePealkiri: Re: Mootorrataste tehnoülevaatusest euroopas   Mootorrataste tehnoülevaatusest euroopas EmptyTeis Sept 25, 2012 12:14 pm

Ma sain ka kuskilt meediast nii aru, et neil seal ei olegi mootorrattal ülevaatust ja sõidavad oma kõhutunde järgi, ning püsivad elus.
Tagasi üles Go down
Vaata kasutaja profiili
üksik hunt

üksik hunt

Postituste arv : 142
Registration date : 09/02/2009

PostitaminePealkiri: Re: Mootorrataste tehnoülevaatusest euroopas   Mootorrataste tehnoülevaatusest euroopas EmptyNelj Sept 27, 2012 10:23 am

Käisin hiljuti ukrainas Krimmis ja neil seal pole ülevaatust ei autodele ega veel vähem mootorratastele,
Vaadati et need teenivad hullu raha ja pandi see organisatsioon kinni.
Ei mingeid avariide kasvu ega logisevaid autosid,kõik toimib.
Tegelt ongi see jalle riigi teenimisvõimalus.
Ma ei lähe ju sõitma masinaga mis mul võib kokku vajuda.
Aga kui ma ei saa väikese prao eest esiklaasis ülevaatuselt läbi siis ajab vihale küll.
Hiljem otsid tuttava ülevaataja ja kordusülevaatus on ikka tehtud mis siis ,et pragu klaasis on vahepeal pikemaks läinud.
Kas olen nüüd liikluses hirmus KURJATEGIA
Tagasi üles Go down
Vaata kasutaja profiili
Sponsored content

PostitaminePealkiri: Re: Mootorrataste tehnoülevaatusest euroopas   Mootorrataste tehnoülevaatusest euroopas Empty

Tagasi üles Go down

Mootorrataste tehnoülevaatusest euroopas
Tagasi üles 
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1