PealehtPealeht  KKKKKK  OtsiOtsi  Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri  KasutajagrupidKasutajagrupid  RegistreeriRegistreeri  Logi sisseLogi sisse  

Share

Lühidalt endast ja plaanidest (Bobber!)..

Go down 
AutorTeade
LdZp

Postituste arv : 13
motikas/auto : Honda Rebel CA125; Iz Jupiter 3
Registration date : 18/07/2011

Lühidalt endast ja plaanidest (Bobber!).. Empty
PostitaminePealkiri: Lühidalt endast ja plaanidest (Bobber!)..   Lühidalt endast ja plaanidest (Bobber!).. EmptyEsm Juul 18, 2011 11:51 pm

Tervist kõigile!

Liitusin ka lõpuks "Estonian Chopper Forumiga" ja seda kindla eesmärgiga. Nimelt kui olin 12-aastane sai soetatud sõbralt Iz Jupiter 3(350ccm), kuid rõõmu sellega eriti pikaks ajaks ei jätkunud. Hakkas va vene raud igast otsast lagunema ja kuna tolles eas erilist tehnikataipu polnud, jäigi ta garaaži nurka seisma pooleldi lahtivõetuna. 16-aastaselt hakkasin tsikkli lube tegema (A1) ja ostsin ka 125ccm'e Honda Rebeli. Lube pole aga siiani enda laiskusest ära teinud, kuid ka ajapuudus on üheks suureks määrajaks saanud. Nüüd, mil olen juba 21, mõtlesin, et aitab lõpuks jamast ja võtan lähipäevadel ARK'i teekonna ette.
Küll aga on sees kripeldanud väike soov, mis on ka minu siia foorumisse sattumise põhjus. Nimelt tahtmine ehitada Iz'ist bobber. Kuna siin foorumis on päris mitmeid häid teemasid bobberi ehitamistest, ja ma need ka juba läbi lugenud olen, sooviksin ma siiski targemate nõu, mida ma peaksin säärase tsikkli ehitamisel enim silmas pidama. Eelarve võiks jääda tagasihoidlikumaks, kuid samas lõpptulemus peaks olema kvaliteetne, et ka tsikkel kunagi arvele võtta.

Ootan head infot, nõuandeid ja täpsustusi nõudvaid küsimusi!
Mait Smile
Tagasi üles Go down
Vaata kasutaja profiili
mart

mart

Postituste arv : 57
motikas/auto : Harru, Vento
Registration date : 11/03/2009

PostitaminePealkiri: Re: Lühidalt endast ja plaanidest (Bobber!)..   Lühidalt endast ja plaanidest (Bobber!).. EmptyTeis Juul 19, 2011 7:37 am

Kui tahad pärast ehitamise rõõmu korralikult ka sõitmise rõõmu nautida soovitaksin valida teine jõuallikas (teine mootor teeb projekti ka keerukamaks). Raami ümber tegemise kohta oli donnil iz ümberehituse kohta üsna asjalik teema. Edasi tuleb ikka mõelda et kas hardtail, või kui kõrge ja mingi visuaalne ettekujutus võiks olla lõpptulemusest. Eks tegemise käigus tekivad küsimused.
Tagasi üles Go down
Vaata kasutaja profiili
LdZp

PostitaminePealkiri: Re: Lühidalt endast ja plaanidest (Bobber!)..   Lühidalt endast ja plaanidest (Bobber!).. EmptyTeis Juul 19, 2011 9:05 am

mart kirjutas:
Kui tahad pärast ehitamise rõõmu korralikult ka sõitmise rõõmu nautida soovitaksin valida teine jõuallikas (teine mootor teeb projekti ka keerukamaks). Raami ümber tegemise kohta oli donnil iz ümberehituse kohta üsna asjalik teema. Edasi tuleb ikka mõelda et kas hardtail, või kui kõrge ja mingi visuaalne ettekujutus võiks olla lõpptulemusest. Eks tegemise käigus tekivad küsimused.

Donni teema oligi suureks abimeheks ettekujutluse saamiseks, kuidas Iz'i raami ümber teha. Usun, et jääb hardtail, kuna on kergem ehitada ja see on ka ühe tõelise bobberi tunnus. Kuid eks see selgub lõplikult siis, kui relaka kätte võtan ja keevitama hakkan. Mootori koha pealt olen ka kahelnud, kas jätta Iz'i mootor peale, kuid kuna tegu on suht-koht säästuprojektiga, siis uue mootori ost paneks eelarvele põntsu. Kuid eks elame-näeme!
Tagasi üles Go down
Vaata kasutaja profiili
LdZp

PostitaminePealkiri: Re: Lühidalt endast ja plaanidest (Bobber!)..   Lühidalt endast ja plaanidest (Bobber!).. EmptyNelj Aug 11, 2011 11:42 am

Kuna ma erilist vastukaja siit ei leidnud, siis alustan asja omal käel. Nimelt kiskusin Iz'i juba laiali ja üritan tasa ja targu miskit seal tegema hakata. Siiski oleks üks väga oluline küsimus: Mis torudest/metallist on keegi enda projekti raami ümberkeevitusi teinud? Kohe kui olen leidnud/ostnud sobivad torud, lasen relaka sisse tsikklisse ja hakkan välja mõõtma uut tagaosa, hardtaili!Smile
Tagasi üles Go down
Vaata kasutaja profiili
Hunt

Hunt

Postituste arv : 12
motikas/auto : Üritan teha imelikku projekti.
Registration date : 10/08/2011

PostitaminePealkiri: Re: Lühidalt endast ja plaanidest (Bobber!)..   Lühidalt endast ja plaanidest (Bobber!).. EmptyReede Aug 26, 2011 1:12 pm

Tere.
Ise küll pole ringi teinud (sain juba ringitehtud raami), aga tean et kasutatakse tavalist roostevaba toru, mida siis võimalik soetada metalliettevõtetest (Tartus kahjuks ei tea, aga ehk google abiks). (Googeldasin ise ka ja arvatavasti peaks siit saama- http://www.tartumetall.ee/products.html )

Terv.
André
Tagasi üles Go down
Vaata kasutaja profiili
urmaslauk

urmaslauk

Postituste arv : 10
motikas/auto : Harley-Davidson chopper Opel Omega B
Registration date : 24/06/2011

PostitaminePealkiri: Re: Lühidalt endast ja plaanidest (Bobber!)..   Lühidalt endast ja plaanidest (Bobber!).. EmptyLaup Aug 27, 2011 1:19 am

LdZp kirjutas:
Kuna ma erilist vastukaja siit ei leidnud, siis alustan asja omal käel. Nimelt kiskusin Iz'i juba laiali ja üritan tasa ja targu miskit seal tegema hakata. Siiski oleks üks väga oluline küsimus: Mis torudest/metallist on keegi enda projekti raami ümberkeevitusi teinud? Kohe kui olen leidnud/ostnud sobivad torud, lasen relaka sisse tsikklisse ja hakkan välja mõõtma uut tagaosa, hardtaili!Smile
Tervitus Tallinnast! Soovitan kasutada tõmmatud ( mitte virutatud ) kalibreeritud teras toru. Suur valik erinevaid sise ja välis läbimõõte, kaitsekihi eemaldates võiks kohe kroomida anda. Hästi keevitatav ja töödeldav... Tallinnas müüdi seda materjali Sauel Tule tn.13 firma nimega Heléns OÜ. Väikseim kogus oli vist 6m. ja kohapeal lõikavad vajaduse korral vajalikku mõõtu. Urmas L. ONE MAN CHOPPER BAND Smile
Tagasi üles Go down
Vaata kasutaja profiili
Sponsored content

PostitaminePealkiri: Re: Lühidalt endast ja plaanidest (Bobber!)..   Lühidalt endast ja plaanidest (Bobber!).. Empty

Tagasi üles Go down

Lühidalt endast ja plaanidest (Bobber!)..
Tagasi üles 
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1