HomeHome  KKKKKK  OtsiOtsi  Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri  KasutajagrupidKasutajagrupid  RegistreeriRegistreeri  Logi sisseLogi sisse  

Share | 

XJ-900 chopperiks

Vaata eelmist teemat Vaata järgmist teemat Go down 
Mine lehele : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next
AutorTeade
erkoolen

Postituste arv : 73
motikas/auto : K-650 mt9 (1971) myydud
K-750V (196_) myydud
Honda transalp 1989
Registration date : 22/12/2008

PostitaminePealkiri: Re: XJ-900 chopperiks   Püh Märts 22, 2009 8:23 pm

Tõeliselt ilus Very Happy Küsimus ka siis et kas taha plaanid panna laiema velje ja rehvi?
Tagasi üles Go down
Vaata kasutaja profiili
SAUL
Admin

Postituste arv : 748
motikas/auto : 90 Harley Sportster, 78 Yamaha XT500
Registration date : 09/10/2008

PostitaminePealkiri: Re: XJ-900 chopperiks   Püh Märts 22, 2009 8:25 pm

Hea matkale minnes habet nülgida mootori säral...Tõsiselt ilus nääb välja küll see massin cheers ...aga ega üldse ei aja sõidu isu peale kui neid pilte vaadata siin ja päike ka juba särab päris kõrgel taevaall Twisted Evil
Tagasi üles Go down
Vaata kasutaja profiili http://www.estonianchopper.com
agent007

Postituste arv : 472
motikas/auto : Jeep WJ
Opel Astra
Kawa VN700
Registration date : 26/10/2008

PostitaminePealkiri: Re: XJ-900 chopperiks   Püh Märts 22, 2009 8:31 pm

SAUL kirjutas:
Hea matkale minnes habet nülgida mootori säral...Tõsiselt ilus nääb välja küll see massin cheers ...aga ega üldse ei aja sõidu isu peale kui neid pilte vaadata siin ja päike ka juba särab päris kõrgel taevaall Twisted Evil

Kus sa hull sellega et ei aja! Twisted Evil
Tagasi üles Go down
Vaata kasutaja profiili
SANDER
Admin

Postituste arv : 444
motikas/auto : Harley, Volvo

PostitaminePealkiri: Re: XJ-900 chopperiks   Püh Märts 22, 2009 8:32 pm

erkoolen kirjutas:
Tõeliselt ilus Very Happy Küsimus ka siis et kas taha plaanid panna laiema velje ja rehvi?
jääb sama, minu kiiks vist Smile , meeldib veidi kitsam papu

SANDER
Admin

PostitaminePealkiri: Re: XJ-900 chopperiks   Teis Märts 24, 2009 6:52 pm

esimese poole päevast käisin tartus elektrisüsteemi jaoks jubinaid ja juhtmeid otsimas. Teise poole päevast tegelesin lülitiblokkidega, heeblite ja piduripumbaga. Lülitiblokid mida kunagi arvasin olevat plastikust on tegelikult ikka alumiinium Razz . Ükski värvieemaldukeemia seda musta värvi sealt ka maha ei võtnud mis tehases peal kantud. Kuumapuhuri ja traatkettaga sain värvist puhtaks ja poleerisin kergelt üle, kohati läksid päris kenasti läikima. sunny. Vasaku poole lülitiblokki ei ole üldse vaja. Heeblitelt lõikasin need punnid otsast maha. Need küll ohutuse mõttes seal, et kellelgi soolikaid sellega välja ei rebiks, aga mulle nad ei meeldinud.... sorry jalakäijad Laughing
selliseks alumiiniumiseseks läksid nad.

agent007

Opel Astra
Kawa VN700

PostitaminePealkiri: Re: XJ-900 chopperiks   Teis Märts 24, 2009 7:44 pm

Ilusad jäävad, endale plaanisin juba ammu teha nii.
Tagasi üles Go down
Vaata kasutaja profiili
SANDER
Admin

PostitaminePealkiri: Re: XJ-900 chopperiks   Nelj Märts 26, 2009 10:57 am

Plaan oli karpadesse dynojet stage 3 kit sisse seada.
Kuid dyonojet müüb ainult xj-900 1983-84a. SECA mudelile jet kitte, nii siis hakkasin uurima kas SECA karpade andmed minu karburaatoritega ühtivad, hommikust saati olen karpadega tegelenud ja lõpuks suutsin tuvastada et tegemist kõige esimeste xj-900 le mõeldud karpadega. Mikuni BS35, 35mm siis lõõri läbimõõt. Kakkusin ühe karpa pilbasteks, et nõela ja düüside nr kätte saada ja on õnnetust Mad jälle leidsin juba silikoniga parandatud vaakummembraanid Evil or Very Mad , ja juba ovaalseks kulunud segunõelad. Ühe endise tsikliga mis praegu rändab juba varuosadena tegelesin sama probleemiga, odav see pole. Ühe membraani hind kui mälu ei peta oli otse yamahast 2400 eeki Evil or Very Mad . Ok eks siis näis mis saab kas parandan selle suve jooksul korduvalt neid membraane ja tellin järgmisel talvel uued (järelturu membraanidel vähe mõistlikum hind). Või tuleb tuju ja ehitan sinna mõne muu radikaalsema toitesüsteemi. 1 auto karburaatoriga või siis 2 mõne muu motika karpadega . Cool Cool
Tuju keeras kehvaks ja vajab veidi mõtlemist. Sama hinna eest mis ma sinna sisse dynojeti ja uued membraanid saaks leiaksin ma võibolla mõned sobivad karburaatorid sinna ja jääks raha ülegi, lisaks oleks veel leiutamisrõõm scratch ja võimalus veidi sellist wicked looki lisada.
Dynojeti on raudselt vaja mulle kui tahaksin neid karpasi korralikult tööle saada, hetkel olid segunõelda niigi kõige kõrgemas astmes aga lahja segu tunnused olid.

Äkki on mõnel endal ideid? või on netis surfates midagi huvitavat kohanud? ...mõtlen originaal karpade asendajat.
Vaakum karpasi ei taha enam, juba kopp ees neist.

agent007

Opel Astra
Kawa VN700

PostitaminePealkiri: Re: XJ-900 chopperiks   Nelj Märts 26, 2009 12:43 pm

Ega vist muud ei jää üle kui sissepritse peale ehitada! Very Happy Või ehita ühe karpa peale. Võin pakkuda K127 tüüpi venelase karbussi. Kui ei eksi siis zazzeri oma.
Tagasi üles Go down
Vaata kasutaja profiili
SANDER
Admin

PostitaminePealkiri: Re: XJ-900 chopperiks   Nelj Märts 26, 2009 1:35 pm

agent007 kirjutas:
Ega vist muud ei jää üle kui sissepritse peale ehitada! Very Happy Või ehita ühe karpa peale. Võin pakkuda K127 tüüpi venelase karbussi. Kui ei eksi siis zazzeri oma.
ei krt zaz i karbussi ei taha, see lihtsalt plaan et järgmine aasta võiks millegagi katsetada. Lähevad need karpad praegu ikka peale. Proovin lappida neid kummilutakaid Laughing äkki millegi sellisega nagu võsapets sokke omal lappis. Miski elastne jobin võiks olla.
Kurtna laadal nägin ükskord miskit 800 või 850 kupikulise suzu mootorit millel reasneli silindrid ja kaks karburaatorit.

SANDER
Admin

PostitaminePealkiri: Re: XJ-900 chopperiks   Nelj Märts 26, 2009 3:21 pm

kaalutlesin veidi ja tellisin dynojet stage 3 komplekti siiski 102 £ hinnaks. 4 nädalat läheb raudselt enne kui kohale jõuab. Niiet enne vist teele ei roni sellega, maru mäda ilm kah veel.
Siin muiduki motikaasju müüa ja esialgu tundus päris asjalik suhtumine http://www.motorcycle-road-and-race.co.uk/

dynojet komplekt peaks siis sisaldama suuremaid õhu ja kütte düüse, veidi peenemad ja vast parema disainiga nõelad, puurid millega segusiibrites tuleb need augud läbi puurida kust vaakum pealepoole membraane pääseb, segukruvi, siibri vedru vahetatakse ka kangema vastu ja paigaldusõpetus koos reguleerimisõpetusega. Lisaks veel mõned puurid mille vajadusest pole päris täpselt aru saanud.

agent007

Opel Astra
Kawa VN700

PostitaminePealkiri: Re: XJ-900 chopperiks   Nelj Märts 26, 2009 7:16 pm

Päris kõva komplekt, ei tea kas mu omale ei ole sellist. Lähen kohe sellele lehele uurima! Razz
Tagasi üles Go down
Vaata kasutaja profiili
SANDER
Admin

PostitaminePealkiri: Re: XJ-900 chopperiks   Laup Apr 04, 2009 1:16 pm

et sis täna aprillikuu neljandal päeval 10 minutiti tagasi tegin ka esimese stardi...käima ta läks mille üle ma ei imestanudki, mootor jäi seekord ju puutumata.
Mootorile ja laadimisele vajalik elektrisüsteem ainult olemas. Eemaldatud said kõik muud elektroonilised lisad, mida sela oli kuhjade viisi, igasugused releed, ohutus switchid jms. cräp. Koostasin eraldi custom elektriskeemi paberile. Kuna originaal süsteem oli juba korduvalt rapitud lõikasin täiesti prostalt kõik juhtmed kääridega maha ja hakkasin juhe juhtme haaval täiesti uut tegema.
Arusaamatuks jäigi sellise vidina otstarve nagu (reed switch) pisike mähise moodi jubin, lihtsalt oli ühendatud süüteboksiga ja ise asus armatuuris, kuna aru polnud saada millega tegu siis pole mulle seda ka vaja Laughing xj foorumi mehed arvasid ka et pole vaja seda.
Paigaldasin ka mehaanilise õlirõhu näidiku. Ja lõpuks vahetasin ka õli Laughing mis oli juba väga pikalt vahetamata.
Imestasin, et törises ta mul kuidagi eriti hästi või polnud ma ammu tema häält kuulnud.

Teha on veel:

1. Oodata dynojet ära ja paigaldada, reguleerida.
2. Süütelukk kuhugi paigaldada.
3. seisujalg uus ehitada.
4. Esitule sisse proovida kahe niidiga pesa ja pirn installida ( praegu tal ainlt lähituled)
5. Signaali tulede jms elektrisüsteem ehitada.
6. Mingisugune kiirusmõõdik lisada, originaali ei saa enam, sest võttis too kiirust ju esirattast, mul aga esiots sportsterilt kus pole seda auku.
7. Laadimise kontroll lamp, kaugtule kontrolllamp (TÜV on mult seda alati nõudnud) pigaldada kuhugi.
8. Sumpadesse sõelad ehitada.
9. Piduri torud valmistada või leida kuskilt juba sobivas pikkuses. Any ideas? Mõni idee kellegipoolt äkki?
ja nipet näpet ja võib hooaega täiega võtma hakata.

Tegelikult peab kuhugi minimalistliku armatuuri jobutuse ehitama kuhu kogu tavaar paigutada.

Igatahes tuju on SIGAKÕVA. Ei kujuta mis siis veel kui esimene sõit tuleb Razz Cool afro
Video ega pildiga kahjuks teid kostitada ei saa, lihtsalt pole seda va apastraati.

Lõpuks ristisin ta ära ka veel. Tuletasin ise ladinakeelse lause: tagasihoidlik rott- (rattus humilis) Cool siis. Võhr, rändrott võinii Laughing

Sadness

Postituste arv : 3
motikas/auto : metslane
Registration date : 13/12/2008

PostitaminePealkiri: Re: XJ-900 chopperiks   Laup Apr 04, 2009 4:05 pm

SANDER kirjutas:
Lõpuks ristisin ta ära ka veel. Tuletasin ise ladinakeelse lause: tagasihoidlik rott- (rattus humilis) Cool siis. Võhr, rändrott võinii Laughing

Tervist.

Esiteks on see ratas kõike muud kui tagasihoidlik. Ja teiseks - minu tagasihoidlik arvamus - võiks tsiklil olla enam või vähem naisterahva nimi Smile

Respect!

Sadness
Tagasi üles Go down
Vaata kasutaja profiili
SANDER
Admin

PostitaminePealkiri: Re: XJ-900 chopperiks   Laup Apr 04, 2009 5:22 pm

Sadness kirjutas:
SANDER kirjutas:

Tervist.

Esiteks on see ratas kõike muud kui tagasihoidlik. Ja teiseks - minu tagasihoidlik arvamus - võiks tsiklil olla enam või vähem naisterahva nimi Smile

Respect!

Sadness
Emane rott sis Laughing mitte, et ma nüüd zoofiil oleks. Proovisin küll igasuguseid naiste nimesi ka: küll sai Elsa ja Maie ja Maimu aga krt ei olnd see õige.

Rotika seisukohast on ta tagasihoidlik Laughing . Õige rott on must, narmendav ja tavaliselt odav projekt. Minujaoks see odav polnud, samas ega materjaalses mõttes liiga kallis ka pole. Ega ma üldse ei imestaks kui poole suve pealt ta värvus muutukski mattmustaks.

Primo

Postituste arv : 234

PostitaminePealkiri: Re: XJ-900 chopperiks   Laup Apr 04, 2009 6:12 pm

lutz mariia? cyclops .Ega nimi sikklit ägedamaks muuda, niigi kift juba. afro
Tagasi üles Go down
Vaata kasutaja profiili
dr.L

Postituste arv : 14
Registration date : 18/01/2009

PostitaminePealkiri: Re: XJ-900 chopperiks   Laup Apr 04, 2009 11:22 pm

ratwoman on paras nimi lol!
Tagasi üles Go down
Vaata kasutaja profiili
donn

Postituste arv : 366
motikas/auto : Honda Transalp XL600V

PostitaminePealkiri: Re: XJ-900 chopperiks   Esm Apr 06, 2009 5:25 am

SANDER kirjutas:

Teha on veel:

2. Süütelukk kuhugi paigaldada.

Viimane kord, kui ma su ratast nägin, kasutasid sa süüteluku asemel pistikut, mille lihtsalt stepslisse lükkasid, kui ma muidugi õigesti nägin. Pull oli vaadata. Very Happy
Tagasi üles Go down
Vaata kasutaja profiili http://youshouldbuildit.blogspot.com/p/blueprints.html
agent007

Opel Astra
Kawa VN700

PostitaminePealkiri: Re: XJ-900 chopperiks   Esm Apr 06, 2009 6:23 am

Irw tegelikult ju suht lollikindel. M6ned nupukamad vargad tabaks ka 2ra! Aga vingeks teeb just asja omap2ra, pull oleks kui stepsli peal oleks lukustatav kaan!
Tagasi üles Go down
Vaata kasutaja profiili
SANDER
Admin

PostitaminePealkiri: Re: XJ-900 chopperiks   Esm Apr 06, 2009 8:42 am

süütelukk oli pistikuga elektrisüsteemis, mul aga kadus süüteluku võti ära ja lõikasin kohe süüteluku juurest juhtmed maha ja ühendasin kokku. Niiet kui selle ex süüteluku pistiku lahti tirisin oli süüde väljas. Et siis pistik oligi süütevõtme eest võinii Laughing võtmehoidja oli ka sel pistikul küljes. Hiljem panin gaz-53 süüteluku. Nüüd aga ei teagi kust saaks uut ja pisikest võtmega lukku.

SANDER
Admin

PostitaminePealkiri: Re: XJ-900 chopperiks   Esm Apr 06, 2009 8:44 am

selliste ratastega on selline asi et ainult kas loll või joobes inimene sõib seda varastada. Esiteks on kuulda 5 km kaugusele kui ta selle käima paneb ja müüa seda niikuinii ei saa.

agent007

Opel Astra
Kawa VN700

PostitaminePealkiri: Re: XJ-900 chopperiks   Esm Apr 06, 2009 8:59 am

Seda küll. Päris õige ta on jah. Nahhui siis üldse süüteluku tegelt panna! Very Happy
Tagasi üles Go down
Vaata kasutaja profiili
biffik

Postituste arv : 124
motikas/auto : Dnepr
Registration date : 10/02/2009

PostitaminePealkiri: Re: XJ-900 chopperiks   Esm Apr 06, 2009 5:34 pm

SANDER kirjutas:
süütelukk oli pistikuga elektrisüsteemis, mul aga kadus süüteluku võti ära ja lõikasin kohe süüteluku juurest juhtmed maha ja ühendasin kokku. Niiet kui selle ex süüteluku pistiku lahti tirisin oli süüde väljas. Et siis pistik oligi süütevõtme eest võinii Laughing võtmehoidja oli ka sel pistikul küljes. Hiljem panin gaz-53 süüteluku. Nüüd aga ei teagi kust saaks uut ja pisikest võtmega lukku.

Chevy´del on suht väike süütelukk(läbimõõt u. 3 cm ja pikkus u. 6 cm.)
või otsid veel väiksemat?
Tagasi üles Go down
Vaata kasutaja profiili
SANDER
Admin

PostitaminePealkiri: Re: XJ-900 chopperiks   Esm Apr 06, 2009 5:41 pm

biffik kirjutas:
SANDER kirjutas:

Chevy´del on suht väike süütelukk(läbimõõt u. 3 cm ja pikkus u. 6 cm.)
või otsid veel väiksemat?
eks näis, mida pisem seda parem. Sul miskit pakkuda?

biffik

Postituste arv : 124
motikas/auto : Dnepr
Registration date : 10/02/2009

PostitaminePealkiri: Re: XJ-900 chopperiks   Esm Apr 06, 2009 6:20 pm

põhimõtteliselt vist isegi oleks. Chevy van´i süütelukk(Chevy van´süütelukk sobis üksühele jeep cherokeele Smile ).
Aga kindlalt saan teada reedel. Siis saan üle vaadata, kas on veel alles v mitte.
Tagasi üles Go down
Vaata kasutaja profiili
SANDER
Admin

PostitaminePealkiri: Re: XJ-900 chopperiks   Püh Apr 12, 2009 6:19 pm

raporteerin hetkeseisu:
Juba kaks nädalavahetust olen praktiliselt 8 tundi ööpäevast garaazis olnud.

Täna õhtul oli see kauaoodatud hetk ja tegin proovisõidu millest selgus:

*Üks esimene piduriketas on kõver veidike.
*Tagapiduriketas ka Shocked enne mu meelest ei olnud.
*Piduri torusi ei ole, see selgus alles garaazi sõites.

Chopperile ebatavapäraselt on see mootor päris äkiline ja robustse jõuga, natuke rulliga liialdada ja taguots hakkas teekõrval kraavi kündma, 72 kw võib selles süüdi olla. Väljas kostusid hääled ka nüüd teistsugused, ja masin ise kah teisttooni. Teha on veel üks nädalavahetus igast vidinaid ja polte ja siis võib tsikliga linna sõita (burxi järama).

Muidugi on veel miljon asja vaja teha et võiks jalad seinale visata kerge pidu võtta ja niisama aega viita.

Krdi madal, raske ja robustne on, aga vähemasti olen endaga ja motikaga ülirahul.
Meediaga olen endiselt kitsi.

Sponsored content

PostitaminePealkiri: Re: XJ-900 chopperiks   

Tagasi üles Go down

XJ-900 chopperiks
Vaata eelmist teemat Vaata järgmist teemat Tagasi üles 
Lehekülg 5, lehekülgi kokku 7Mine lehele : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next