PealehtPealeht  KKKKKK  OtsiOtsi  Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri  KasutajagrupidKasutajagrupid  RegistreeriRegistreeri  Logi sisseLogi sisse  

Share

ARK-i tehnonõuded

Go down 
AutorTeade
mehka71

Postituste arv : 4
Registration date : 23/09/2010

ARK-i tehnonõuded Empty
PostitaminePealkiri: ARK-i tehnonõuded   ARK-i tehnonõuded EmptyNelj Apr 07, 2011 11:57 am

Lugesin ma siis sõidukite tehnonõudeid ja avastasin sellise asja.

Kood 404. Üldnõuded L kategooria sõiduki piduritele
Nõuded: 1) L3e ja L4e kategooria sõidukil peab olema kaks iseseisvat sõidupiduri süsteemi, millest vähemalt üks peab toimima esirattale ja teine tagarattale. Kui L4e kategooria sõidukil need süsteemid ei taga nõutavat pidurdustõhusust, peab külghaagise rattal olema pidur;
2) L5e ja L7e kategooria sõidukil peab olema:
a) jalaga juhitav sõidupidur, mis peab toimima kõikidele ratastele;
b) seisupidur, mis peab toimima vähemalt ühe telje ratastele;
c) rikkepidur, milleks võib olla seisupidur.
Sõidupiduri ja seisupiduri juhtimisseadmed peavad olema teineteisest sõltumatud.
3) piduriseadmed peavad toimima ratastega püsivalt ühendatud pidurduspindadele;
4) alates 1. jaanuarist 1998. a esmakordselt kasutusele võetud L kategooria sõidukite pidurid peavad vastama E-reegli nr 78 või direktiivi 93/14/EMÜ nõuetele.

Mind huvitab see L5e kategooria st. traik. Siiani olen näinud traike millel kolm pidurit (üks käsipidur esirattale, teine käsipidur tagaratastele seisupidur ja jalapidur tagaratastele). 2) L5e ja L7e kategooria sõidukil peab olema:
a) jalaga juhitav sõidupidur, mis peab toimima KÕIKIDELE RATASTELE.
On see mingi trüki aps või ongi nii, kuigi täitsa teostatav. Mis arvate???
Smile
Tagasi üles Go down
Vaata kasutaja profiili
schumahher

schumahher

Postituste arv : 68
motikas/auto : Kawasaki VN1500
Registration date : 22/06/2010

ARK-i tehnonõuded Empty
PostitaminePealkiri: Re: ARK-i tehnonõuded   ARK-i tehnonõuded EmptyKolm Apr 13, 2011 6:21 pm

Nagu mina olen sellest asjast aru saanud varem siis L5 ja L7 katekooriasse lähevad traigid, atv-d teel liikumiseks bagid (endalgi üks selline isend).
Piduritega on aga nii, et bagi sõidupidur pidurdab 4ratast korraga ja ka osadel atv-del on nii, küsimus aga näiteks traigil. Niipalju kui mina olen neid tehase toodanguid näinud on esipidur eebliga ja tagapidur jalaga, nagu igal normaalsel tsiklil. Selle seaduse järgi saan aru, et hakka või ise ringi tegema. Igatahes naljanumber Very Happy
Tagasi üles Go down
Vaata kasutaja profiili

ARK-i tehnonõuded
Tagasi üles 
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1