HomeHome  KKKKKK  OtsiOtsi  Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri  KasutajagrupidKasutajagrupid  RegistreeriRegistreeri  Logi sisseLogi sisse  

Share | 

K-750 mootoriga softtail chopperi projekt

Vaata eelmist teemat Vaata järgmist teemat Go down 
AutorTeade
stiilneüksik.

Postituste arv : 44
Registration date : 23/05/2010

PostitaminePealkiri: K-750 mootoriga softtail chopperi projekt   Esm Mai 24, 2010 2:41 pm

Tere

Ostsin eelmine suvi ühe K-750 chopperi, millel mootor korras, aga välimus ei ole väga õnnestunult disainitud. Hetkel siis plaan ise projekteerida ameerika softtail chopperi raam, millele läheb peale k-750 mootor. Vana ratta lammutan laiali ning kõik, mida vaja pole läheb tõenäoliselt müüki-vahetusse.

Hetkel otsin materjali selle kohta, kuidas USA klassikaline softaili vedrustus töötab. Mul on küll olemas projektid raami osadest, kuid seal puudub näide sellest, kuidas, kuhu ja mis pidi on vedrud kinnitatud. Kuna elan Pärnus ja lähiajal Tallinnasse, Tartusse ei lähe (kus suuremad motopoed), siis äkki keegi oskab mingi lingi anda, kus USA chopperi tagavedrustuse asetust näeb. Sealjuures ei mõtle ma tavalist twin-shock'i vaid midagi monoshock'i või monolever'i taolist.

Hetkel olen raami eeskujuks võtnud aadressil http://www.chopperhandbook.com/neatstuff/sneakypete.htm oleva softail'i raami, mida ma tahan modifitseerida vastavalt k-750 mootorist tulenevatele eripäradele. Kuna sellel leheküljel olev projekt tundub olevat sellise tagavedrustusega, mis üritab jätta softail'ist hardtail'i muljet, siis peaks seal tagavedrustus olema ära peidetud, aga ma ei saagi aru kuidas - ja kuhu ta kinnitub.

Äkki kogenumad oskavad aidata Smile
Tagasi üles Go down
Vaata kasutaja profiili
biffik

Postituste arv : 124
motikas/auto : Dnepr
Registration date : 10/02/2009

PostitaminePealkiri: Re: K-750 mootoriga softtail chopperi projekt   Esm Mai 24, 2010 3:49 pm

Tundub täitsa asjalik projekt tulema.
Kuid kui juba uue raami projekteerid ja ehitad(mitte just kõige väiksem väljaminek), siis mina ei kasutaks K-750 mootorit. Peaks leidma ka suht mõistliku hinnaga mingi vanema jaapanlase bike mootorit vms.
Aga, kui kindel plaan ikka K mootorit kasutada, siis soovin edu ja jälgin huviga edasist ehitust.

Madis
Tagasi üles Go down
Vaata kasutaja profiili
Fedomann

Postituste arv : 22
Registration date : 20/07/2009

PostitaminePealkiri: Re: K-750 mootoriga softtail chopperi projekt   Esm Mai 24, 2010 4:46 pm

Ma usun, et seal on kujutatud nn- 'swingarm'i' tavaliselt on amordid peidetud ratta alla või sadula alla, googelda: 'swingarm'
Tagasi üles Go down
Vaata kasutaja profiili
suslik83

Postituste arv : 31
motikas/auto : IZ 7.107 ja see ratas vist saab ka roosat tooni kerele

Registration date : 17/03/2009

PostitaminePealkiri: K-750 mootoriga softtail chopperi projekt   Esm Mai 24, 2010 6:42 pm

petrol circusel oli väljas ratas millel swingarmi ammort oli liigendiga enne mootorit hoopiski, seega saaks masina nii normaalselt madalaks - k750 on ju suht pontsaka õlivanniga!
ei teinud sellest rattast kahjuks pilti aga oli vist sama mehe kätetöö kes cad 33 tegi ... äkki oligi ratas cad 31 või miskit Smile
Tagasi üles Go down
Vaata kasutaja profiili
stiilneüksik.

PostitaminePealkiri: Re: K-750 mootoriga softtail chopperi projekt   Esm Mai 24, 2010 9:18 pm

surfasin veidi ringi ja sain niipalju teada, et HD softtaili swingarmi tüüp on cantilever ning sellel asuvad (vähemalt ühed) vedrud horisontaalasendis käigukasti all ning toimivad vastupidiselt tüüpilisele vedrustusele, mis kokku surutakse, ehk vedrustust venitatakse hoopis, kui ma õigesti aru sain. aga täpsemat materjali animatsioonide või diagrammide näol pole veel leidnud.

üldiselt see horisontaalasendi värk sobib väga hästi, siis on vähem jama kardaani asukohta arvestades.
Tagasi üles Go down
Vaata kasutaja profiili
SAUL
Admin

Postituste arv : 748
motikas/auto : 90 Harley Sportster, 78 Yamaha XT500
Registration date : 09/10/2008

PostitaminePealkiri: Re: K-750 mootoriga softtail chopperi projekt   Esm Mai 24, 2010 9:36 pm

HD softailil on jh all horisontaalis, ja vedrud peaksid töötama vastupidiselt. Kunagi sai seda süsteemi vaadatud vähe.., kindlasti on kuskil netis põhjalikumad joonised kui tuhnida. Ja edu projektiga.
Tagasi üles Go down
Vaata kasutaja profiili http://www.estonianchopper.com
SID

Postituste arv : 114
motikas/auto : rusty ural, firebird/GMC Sierra 3500, ´72 HD Sportster, VAZ 21011
Registration date : 26/11/2008

PostitaminePealkiri: Re: K-750 mootoriga softtail chopperi projekt   Teis Mai 25, 2010 8:57 am

biffik kirjutas:

Kuid kui juba uue raami projekteerid ja ehitad(mitte just kõige väiksem väljaminek), siis mina ei kasutaks K-750 mootorit.

Madis

Raami tegemine (kui ise teha) on suhtkoht väga väike väljaminek. Kui toru osta, siis vähemalt Tartus kõige soodasam koht on Elme metall.

Mina jälle pooldan K- mootorit, mõnus radikaalne mölakas ning kui mõistusega sõita, siis ka üpris töökindel
Tagasi üles Go down
Vaata kasutaja profiili
stiilneüksik.

PostitaminePealkiri: Re: K-750 mootoriga softtail chopperi projekt   Teis Juun 01, 2010 10:54 am

Tere taas

vahepeal olen veidi adobe illustratoris ja paintis uue raami projekti kallal mässanud, kuid ei hakka seda enne üles lükkama, kui asi on lõppfaasis. Niipalju küsiks teadjamatelt , et mis on maksimaalne nurk K-750 kardaanil, mille all ta võib olla - seoses mootori paigutusega uuele raamile oleks tarvis teada.

Vahepeal tahtsin hoopis üles lükata algmaterjali foto, kuni ta ühes tükis on. Tegu siis minu definitsiooni järgi külavahe-kopperiga ehk segatud on üsna palju stiile, kuid ükski ei domineeri. Iseenesest võiks sõita küll, aga kuna ma olen juba paras stiilipede ja samas tahaks ise disainida asju, siis valisin enda jaoks huvitavama tee. Igatahes, kuna see on mu esimene ratas, siis äkki saaks foorumikaaslased aidata mind rattal kasutatud juppide identifitseerimisega, et ma saaks nad hiljem õigete nimede all müüki panna. Punase täpiga on fotol märgitud jupid, mida ma ei müü. Mootori all on mõeldud kogu mootorit, ülekannet ning elektrisüsteeme. Lenksu jätan alles oma järgmise projekti jaoks. Ratta lammutan siis laiali, kui uus raam on valmis, mis juhtub tõenäoliselt alles sügise kanti. Aga kui teil on projekte, mis enne järgmist kevadet garaažist välja ei sõida, siis minu käest võite perioodil sügis-kevad saada pildil olevaid jubinaid üsna mõistiku hinnaga - et saaks algmaterjalile kulunud summa mingil määral tagasi. Kui kellelgi on mingi hullumeelne ratchopperi asi plaanis, siis ma arvan, et teda võib selle ratta sadul samuti huvitada - kui sissybar kõrgemaks teha, siis võib päris pull asi olla.

Hetkel rohkem detailsemaid fotosid ei saa lisada, sest fotokas on kadunud asjade maal.

Uploaded with ImageShack.us
Tagasi üles Go down
Vaata kasutaja profiili
tamm

Postituste arv : 179
motikas/auto : H-D XLH1200 ´92
Registration date : 19/11/2008

PostitaminePealkiri: Re: K-750 mootoriga softtail chopperi projekt   Teis Juun 01, 2010 11:45 am

Edemine ratas tundub vana jawa oma olema, tagatuli ka pole M-i oma aga hetkel ka ei meenu millele see võiks kuuluda. Lenksu kohapealt jäi asi natuke segaseks, et täpid olid tehtud rutskade ja lenksu pääle aga mis siduri- ja piduri heeblitest saab. Kui plaanid neid vahetada siis ma ostaks need kohe ära.
clown
Tagasi üles Go down
Vaata kasutaja profiili http://www.chopcult.com
stiilneüksik.

PostitaminePealkiri: Re: K-750 mootoriga softtail chopperi projekt   Teis Juun 01, 2010 1:58 pm

Vabandust Embarassed Smile Kuna ma pole kõikide tehniliste terminitega veel tuttav ning ei tarvita neid iseenesestmõistetavalt siis ma võtsin rutskasid, heebleid ja kogu seda siduri-piduriosakonda ühe tervikuna. Et noid ei plaaniks veel müüa jah - kas panen uuele raamile või järgmisele projektile.

Samuti tagavedrustus oleks üks tervik (va. kiige osad), mida ma ei müü, nii kaua kui mingeid osi sellest saab kasutada M72 juures.
Tagasi üles Go down
Vaata kasutaja profiili
poison

Postituste arv : 280
motikas/auto : vt750 hardtail
Registration date : 06/11/2008

PostitaminePealkiri: Re: K-750 mootoriga softtail chopperi projekt   Kolm Juun 02, 2010 1:59 pm

tagatuli on jaava
Tagasi üles Go down
Vaata kasutaja profiili
Euforic

Postituste arv : 10
motikas/auto : Bobber in progress
Registration date : 01/05/2010

PostitaminePealkiri: Re: K-750 mootoriga softtail chopperi projekt   Reede Juun 04, 2010 11:46 am

kõikide eelduste kohaselt siis selline swingarm Smile
Tagasi üles Go down
Vaata kasutaja profiili
stiilneüksik.

PostitaminePealkiri: Re: K-750 mootoriga softtail chopperi projekt   Laup Juun 05, 2010 10:46 am

Midagi taolist jah. Tänud pildi eest. Nüüd on mu teooria vedrustuse asukohast kinnitust saanud.
Tagasi üles Go down
Vaata kasutaja profiili
Euforic

Postituste arv : 10
motikas/auto : Bobber in progress
Registration date : 01/05/2010

PostitaminePealkiri: Re: K-750 mootoriga softtail chopperi projekt   Püh Juun 06, 2010 7:41 am

Aga palun! Tehniliselt kerge ehitus ka, et edu tegemistel! What a Face
Tagasi üles Go down
Vaata kasutaja profiili
martsaar

Postituste arv : 1
Registration date : 01/07/2010

PostitaminePealkiri: Re: K-750 mootoriga softtail chopperi projekt   Nelj Juul 08, 2010 2:38 pm

Tere,

kas keegi teab stiilneüksiku kontakte ka? Näiteks tel . numbrit?

Mart
5525325
Tagasi üles Go down
Vaata kasutaja profiili
stiilneüksik.

PostitaminePealkiri: Re: K-750 mootoriga softtail chopperi projekt   Laup Aug 21, 2010 2:18 pm

Tere jälle

Olen vahepeal Illustratoris projektiga tegelenud ja kui sügisel Tartus tööd saan, siis saab vast raami ja esihargi jaoks piisavalt finantsi, et asi kokku panna. Tahaks juba praegu ette küsida, kas pärnus või tartus keegi keevitusega kah tegeleb, et oleks kohe inimene olemas kui tegemiseks läheb.

Samuti selline küsimus, kas Illustratoris tehtud PDF joonistele on võimlik automaatselt lisada mõõdud või peab seda omapäi tuletama? Või on PDF failid võimalik mõnes inseneri-programmis avada (auto-CAD vms), milles saaks need mõõdud automaatselt tuletada, kui mul on olemas mootori ja tagavelje mõõdud?
Tagasi üles Go down
Vaata kasutaja profiili
Sponsored content

PostitaminePealkiri: Re: K-750 mootoriga softtail chopperi projekt   

Tagasi üles Go down

K-750 mootoriga softtail chopperi projekt
Vaata eelmist teemat Vaata järgmist teemat Tagasi üles 
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1