HomeHome  KKKKKK  OtsiOtsi  Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri  KasutajagrupidKasutajagrupid  RegistreeriRegistreeri  Logi sisseLogi sisse  

Share | 

Jagame tööriistade jooniseid.

Vaata eelmist teemat Vaata järgmist teemat Go down 
Mine lehele : 1, 2, 3  Next
AutorTeade
agent007

Postituste arv : 472
motikas/auto : Jeep WJ
Opel Astra
Kawa VN700
Registration date : 26/10/2008

PostitaminePealkiri: Jagame tööriistade jooniseid.   Esm Nov 10, 2008 3:12 pm

Mõtlesin, et võiks teha teema kus jagatakse jooniseid ja pilte erinevatest ise tehtud tööriistadest.

Teen otsa lahti.

Pisike torupainutuspink mille kavatsen ära teha.

Tagasi üles Go down
Vaata kasutaja profiili
SANDER
Admin

Postituste arv : 444
motikas/auto : Harley, Volvo
Registration date : 09/10/2008

PostitaminePealkiri: Re: Jagame tööriistade jooniseid.   Esm Nov 10, 2008 3:19 pm

kust need rullikud saad? lased treida? Mõne vanema torupainutuspingi leiaksid suht odava hinnaga muidu, üks külamees ostis 1000,- samas oli ka hüdrauliline, vaevalt toogi nii ulmet maksis.
Tagasi üles Go down
Vaata kasutaja profiili http://www.estonianchopper.com
agent007

Opel Astra
Kawa VN700

PostitaminePealkiri: Re: Jagame tööriistade jooniseid.   Esm Nov 10, 2008 3:27 pm

SANDER kirjutas:
kust need rullikud saad? lased treida? Mõne vanema torupainutuspingi leiaksid suht odava hinnaga muidu, üks külamees ostis 1000,- samas oli ka hüdrauliline, vaevalt toogi nii ulmet maksis.

Ma ei hakka 1000EEK maksma painutuspingi eest mida ma kasutan paar korda. Ühe suure rullikuga saab hakkama. Neid leiab kasvõi emexis ringi sobrades tiba. Võimalus on lasta treida ka muidugi. Kuid See on tiba kallim variant. Võimalus on ka puust teha. Lihtsalt tugevdad külgedelt pleki või rauaga ära ja ongi olemas.
Tagasi üles Go down
Vaata kasutaja profiili
agent007

Opel Astra
Kawa VN700

PostitaminePealkiri: Re: Jagame tööriistade jooniseid.   Esm Nov 17, 2008 6:12 pm

Nii tuleb välja, et ma siiski ei suuda leida rullikut. Siis otsime alternatiivi.

Selline siis minu alternatiiv mis leidsin:

Tagasi üles Go down
Vaata kasutaja profiili
SAUL
Admin

Postituste arv : 748
motikas/auto : 90 Harley Sportster, 78 Yamaha XT500

PostitaminePealkiri: Re: Jagame tööriistade jooniseid.   Esm Nov 17, 2008 10:53 pm

mul on ka üks torupainutuspink, mis on küll isetehtud veneajal millalgi. Sain ma ta ühe vana eru-torumehe käest. Selline lihtne toorejõu agregaat. Võin nädalavahetusel pildi teha kui huvitab. Ise pole temaga veel tööd teinud , aga vana rääkis , et veneajal väänas kõik torud sellega. Plaanin enda sikliraami ka sellega väänata.
Tagasi üles Go down
altraditional

Postituste arv : 163

PostitaminePealkiri: Re: Jagame tööriistade jooniseid.   Esm Nov 17, 2008 11:15 pm

Agent, võib-olla on kasulik need sälguvahed täis keevitada, muidu ehk hakkab üksikuid sektorilaaste laiali pressima liialt. Mis mõõduga toru painutamiseks see on, ja kas töötab hästi?

Saul, huvitab küll nii et vaataks hea meelega pilti.
Tagasi üles Go down
Vaata kasutaja profiili
agent007

Opel Astra
Kawa VN700

PostitaminePealkiri: Re: Jagame tööriistade jooniseid.   Kolm Nov 19, 2008 5:18 pm

SAUL kirjutas:
mul on ka üks torupainutuspink, mis on küll isetehtud veneajal millalgi. Sain ma ta ühe vana eru-torumehe käest. Selline lihtne toorejõu agregaat. Võin nädalavahetusel pildi teha kui huvitab. Ise pole temaga veel tööd teinud , aga vana rääkis , et veneajal väänas kõik torud sellega. Plaanin enda sikliraami ka sellega väänata.

Kindlasti pilte tahaks.

altraditional kirjutas:
Agent, võib-olla on kasulik need sälguvahed täis keevitada, muidu ehk hakkab üksikuid sektorilaaste laiali pressima liialt. Mis mõõduga toru painutamiseks see on, ja kas töötab hästi?

Otsustasin ikkagi, et otsin omale materjali ja lasen treida rulliku. Materjali käisin täna otsima Jalaka tänaval asuvas Eesti Metallis. Sain sealt ühe hea alu tüki. Materjal on piisavalt tugev mulle. Otsustan ikkagi rulliku kasuks, sest tegemist on ikkagi 4,2 x 1,6 roostevaba toruga. Teadagi, et see toru tahab painduda just külgedelt. Seega külgedele vaja tiba kõvemat toetust.

Rääkides aga sellest ülaltoodud alternatiivist siis see töötab raudtoru puhul väga edukalt. Jah mõtekas on need vahed täis keevitada. Eks ta parajalt suur töö on oleneb muidugi ka keevitusoskustest.

Panen siis pildi ka tänasest leiust. Ahjaa maksin selle kuubiku ääst ei rohkem ega vähem kui 100kroonut.
Tagasi üles Go down
Vaata kasutaja profiili
SAUL
Admin

PostitaminePealkiri: Re: Jagame tööriistade jooniseid.   Reede Nov 28, 2008 9:05 pm

Lubasin enda torupainajast pilti teha.. Ma ei tea palju neist piltidest aru on saada, aga põhimõte on siis selline. Kaks rullikut. Üks kinnitub toru külge, mis maast tuleb teine rullik on keerleva õla otsas, mis omakorda on laagrite peal ning käib ringi. Toru fikseerimiseks on kõrv nagu pildilt näha. Kokku on mul kolme eri mõõtu rullikuid , mida saab vahetada. Alumine toru mille küljes see kogu asi on peab olema kõvasti maa külge kinnitatud, sest jõud mida selle väänamiseks rakendama peab, on päris suur. Kuna sellel oli allpoolt poltidega kinnitus, siis ma valasin selle betooniga garaazi põrandasse, et ei oleks mingit liikumist. Kui parasjagu kasutamist ei ole siis keeran poldid välja ning tõstan eemale. Selline suht segane jutt, aga vast pildid seletavad ise.

Tagasi üles Go down
SANDER
Admin

PostitaminePealkiri: Re: Jagame tööriistade jooniseid.   Laup Nov 29, 2008 6:17 am

ja muskel tuleb korralikult punni ajada enne kui painutama hakkad, jõuõlg võiks kah vähemalt 2 meetrit olla Laughing

agent007

Opel Astra
Kawa VN700

PostitaminePealkiri: Re: Jagame tööriistade jooniseid.   Püh Nov 30, 2008 3:04 pm

Njaa. Mis sul kõige suuremad rullikud on?
Tagasi üles Go down
Vaata kasutaja profiili
SAUL
Admin

PostitaminePealkiri: Re: Jagame tööriistade jooniseid.   Püh Nov 30, 2008 4:07 pm

agent007 kirjutas:
Njaa. Mis sul kõige suuremad rullikud on?
Pean üle mõõtma, aga keskmised on igastahes 27mm ,täpselt see mis mul vaja. Kõige suuremad sellest sutsu suuremad. Kui garaazi läen siis mõõdan üle...
Tagasi üles Go down
SAUL
Admin

PostitaminePealkiri: Re: Jagame tööriistade jooniseid.   Esm Dets 08, 2008 4:27 pm

Suuremad rullikud on diameetriga 35mm
Tagasi üles Go down
agent007

Opel Astra
Kawa VN700

PostitaminePealkiri: Re: Jagame tööriistade jooniseid.   Püh Dets 21, 2008 7:27 pm

See nv sai siis tehtud liivaprits omale. Sihuke lihtne kuid töötab hästi isegi tavalise liivaga. Paagi keevitasin ise kokku, lasin augud sisse, keevitasin vajalikud torujupid ning pakkisin ära ka kõik ühendused kasutades takku ja hermeetikut. Voolik on tavaline aiavoolik mis peab väga ilusti 9bar vastu.

Pildid:

Tagasi üles Go down
Vaata kasutaja profiili
SANDER
Admin

PostitaminePealkiri: Re: Jagame tööriistade jooniseid.   Püh Dets 21, 2008 10:10 pm

oot oot seleta nüüd mulle ka ära kuidas ja mis Rolling Eyes see paak on lihtsalt survemahuti ju? Ja püstolina kasutad tavalise koduextras müügis oleva ehitusega püstolit? Ja miks üks toru jämedam peab olema mis paagist tuleb?

agent007

Opel Astra
Kawa VN700

PostitaminePealkiri: Re: Jagame tööriistade jooniseid.   Esm Dets 22, 2008 6:39 am

SANDER kirjutas:
oot oot seleta nüüd mulle ka ära kuidas ja mis Rolling Eyes see paak on lihtsalt survemahuti ju? Ja püstolina kasutad tavalise koduextras müügis oleva ehitusega püstolit? Ja miks üks toru jämedam peab olema mis paagist tuleb?

Paak on täidetud liivaga, ning see liiv on samas ka surve all. Püstolina kasutan hetkel tavalist kraani ja torujuppi mis veidi suunab asja. Jämedamad torud tegin seepärast, et siis jõuab rohkem õhku kiiremini püstolini.

Kogu süsteem on selline:

Tagasi üles Go down
Vaata kasutaja profiili
SAUL
Admin

PostitaminePealkiri: Re: Jagame tööriistade jooniseid.   Esm Dets 22, 2008 3:37 pm

Väga huvitav asjandus, pole näindki sellist. Aga räägi mis kompressor sul tal järel on ja kui suur see tünn on, pildipealt ei saa hästi aru. Miskine gaasiballooni suurune v? Ja kudas võtab muidu , kui kiirelt 5x5 cm ala ära eemaldab. Sa talle miskise ülesurve klapi ka panid külge v? Suspect
Tagasi üles Go down
agent007

Opel Astra
Kawa VN700

PostitaminePealkiri: Re: Jagame tööriistade jooniseid.   Esm Dets 22, 2008 4:10 pm

Kompressor on sihuke pisike. 110l/min ainult tootlikust ning 24L survepaak. Tünni mahtu ei oska öelda, vast kuskil 25 - 35L. Ülesurveklappi ei pannud kuna kompressor lööb ainult 8,5bar rõhku. Ütleme, et tünn on 1/3 tavalist koduses kasutuses olevast gaasibaloonist. Pean teda veidi täiustama, mul sai liiga suur düüs pean hulga väiksema panema sest siin on õhu kulu väiksem. Ütleme 5x5 ala on haljas vast 30sekundiga või vähemgi, oleneb millist liiva kasutada.
Tagasi üles Go down
Vaata kasutaja profiili
SANDER
Admin

PostitaminePealkiri: Re: Jagame tööriistade jooniseid.   Esm Dets 22, 2008 4:16 pm

ülerõhu klapp on enamikel tehasetoodangu kompressoritel juba küljes ju. Aga mul tekkis küsimus, et miks see liiv rõhu all peab olema( static pressure), vabajooksuga peaks ka piisavalt peale jooksma kuna liival omal ju küll raskust?

Viimati muutis seda SANDER (Esm Dets 22, 2008 4:20 pm). Kokku muudetud 1 kord
Tagasi üles Go down
agent007

Opel Astra
Kawa VN700

PostitaminePealkiri: Re: Jagame tööriistade jooniseid.   Esm Dets 22, 2008 4:20 pm

SANDER kirjutas:
ülerõhu klapp on enamikel tehasetoodangu kompressoritel juba küljes ju. Aga mul tekkis küsimus, et miks see liiv rõhu all peab olema, et kas peab sinna ülesse kah vooliku vedama, vabajooksuga peaks ka piisavalt peale jooksma?

Kindlasti peab liivale peale rõhu laskma. Vabavooluga ta ei saa ju peale joosta sest alumises voolikus on rõhk sees ja see hoopis surub teda ülespoole. Ma ei ütle, et ta ei hakka kukkuma, kuid ma ei usu, et sa saad ühtlase pealevoolu. Pealegi saad sa peale jooksva liiva hulka hästi reguleerida.
Tagasi üles Go down
Vaata kasutaja profiili
SANDER
Admin

PostitaminePealkiri: Re: Jagame tööriistade jooniseid.   Esm Dets 22, 2008 4:27 pm

OK.... praegu vaja treipink tööle panna, aga kui too korras siis ehitan kah siukse relva omale Very Happy

agent007

Opel Astra
Kawa VN700

PostitaminePealkiri: Re: Jagame tööriistade jooniseid.   Esm Dets 22, 2008 4:29 pm

SANDER kirjutas:
OK.... praegu vaja treipink tööle panna, aga kui too korras siis ehitan kah siukse relva omale Very Happy

Ohhooo, sul treipink!!! Hea kuulda, hea kuulda! Very Happy Twisted Evil
Tagasi üles Go down
Vaata kasutaja profiili
SANDER
Admin

PostitaminePealkiri: Re: Jagame tööriistade jooniseid.   Reede Jan 23, 2009 5:43 pm

erkoolen

Postituste arv : 73
motikas/auto : K-650 mt9 (1971) myydud
K-750V (196_) myydud
Honda transalp 1989
Registration date : 22/12/2008

PostitaminePealkiri: Re: Jagame tööriistade jooniseid.   Reede Jan 23, 2009 6:15 pm

küsimus et palju läheb raha selle liivapritsi ehitamiseks? kui torud on olemas ja keevitus ja samuti see potska kus liiv sees on.
Tagasi üles Go down
Vaata kasutaja profiili
tamm

Postituste arv : 179
motikas/auto : H-D XLH1200 ´92
Registration date : 19/11/2008

PostitaminePealkiri: Re: Jagame tööriistade jooniseid.   Reede Jan 23, 2009 6:17 pm

ma pakuks välja SÄÄNSE asja. Kindlasti läheb garages vaja.
Tagasi üles Go down
Vaata kasutaja profiili http://www.chopcult.com
tamm

Postituste arv : 179
motikas/auto : H-D XLH1200 ´92
Registration date : 19/11/2008

PostitaminePealkiri: Re: Jagame tööriistade jooniseid.   Reede Jan 23, 2009 6:21 pm

erkoolen kirjutas:
küsimus et palju läheb raha selle liivapritsi ehitamiseks? kui torud on olemas ja keevitus ja samuti see potska kus liiv sees on.

osta omale on lihtsam. 45L anumaga koos vollade ja juttudega on 2300 eeku http://www.estpresto.ee/files/Katalog_2008_EE_dca.pdf
Tagasi üles Go down
Vaata kasutaja profiili http://www.chopcult.com
Sponsored content

PostitaminePealkiri: Re: Jagame tööriistade jooniseid.   

Tagasi üles Go down

Jagame tööriistade jooniseid.
Vaata eelmist teemat Vaata järgmist teemat Tagasi üles 
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 3Mine lehele : 1, 2, 3  Next