HomeHome  KKKKKK  OtsiOtsi  Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri  KasutajagrupidKasutajagrupid  RegistreeriRegistreeri  Logi sisseLogi sisse  

Share | 

Offfi SuzukiSavage 1993

Vaata eelmist teemat Vaata järgmist teemat Go down 
AutorTeade
offf

Postituste arv : 22
Registration date : 11/05/2009

PostitaminePealkiri: Offfi SuzukiSavage 1993   Teis Aug 25, 2009 6:56 am

Savage nagu Savage ikka, ysna samad head ja vead samasugused nagu Romka Savagel.

Vaata pilti ka

Soetatud sai mõni aasta tagasi Jõgevalt, mingi selli käest, kes neid Saksast toob. Kuna poest sai enam-vähem kohe kimatud ARKi ja siis Saaremaale, ilmnes üks huvitav viga. Tee peal oli tunda, et esiamort on kohutavalt jäik ja kusagil enne Pärnut teetööde lõigul purunes jubeda raputamise peale esitule gondel. Saarde jõudes selgus, et eelmine omanik, ilmselt soovist ratast müügiks "vuntsida" oli esiamordid SERVANI õli täis valanud. Egas midagi, kallasin enamuse välja ja amort hakkas toimima.

Enamuse nõu ja abi olen saanud http://suzukisavage.com foorumist. Super koht!

Edasi oli kõik nagu tavaliselt. Starterikolksu likvideerimiseks tellisin varuosade komplekti ja lasin ära vahetada, kallis oli küll, aga nüüd on seal see uumat tüüpi bendiks, mis vist veits paremini vastu peab.

Õlileke silindripeast - tellisin korgi, kiskusin laiali, vahetasin ära. Suzukisavage.com'is oli ilus puust-ja-punaseks õpetus, koos silindripea skeemiga, kuhu sai poldid torgata, et need vahetusse ei läheks.

08-09 talvel sai tehtud ketikonversioon, mis andis pillile "uue hingamise". Eks ta on endiselt uimasevõitu ratas, aga vähematl ei kiirenda kaubikud enam foori all mööda. Lisaks karbussi puhastus ja häälestamine. Liigub küll, kuigi sidur saab sellist valu, et kipub libisema. Uue tagarehvi sai Vianorist, panin õigete mõõtudega rehvi. Kevadel sai pandud esiklaas ja tellitud Louisest kotikomplekt ja keevitajalt "floorplated", plaaniga paar pikemat otsa teha. Plaaniks jäigi Sad

Kuna see suvi oli ratas varastatud, siis jäi suurem sõitmine ära (värdjad!). Imekombel leidis politsei ratta üles. Varguse tagajärjel tuli vahetada lukukomplekt ja akukaas (3500 EEK) mille sitapea oli puruks murdnud. Lisaks oli räsitud juhtmestikku, mida sai lapitud. Suurim n**** oli puruks murtud korgi paagist välja urgitsemine. Kui sõbral poleks olnud kirurgilantsette, siis oleks vist sinna sisse jäänudki. Ühtlasi oli tüüp ärandamise käigus paaki maha kakkudes muljunud ära suunatulede kondeka, see ootab veel vahetamist.

Peale selle sai korgiurgitsemise käigus parandatud bensiinileke. Jaapani insenerid on asjale lähenenud omapäraselt. Enne kraan külge ja siis värv peale. Selge see, et värv jääb sinna äärde "hunnikusse" ja kui kraani tagasi paned, siis ei saa enam mingi raha eest seda kraani niimoodi tagasi, et kusagile tihendi serva alla ei j22 värvi, kust bensiin ennast vaikselt läbi hakkab sööma. Ma lähenesin asjale radikaalselt, lihvisin kraani ümbruse puhtaks, kruvisin korgi tagasi ja tõmmasin haljale servale natuke musta Hammerite peale. Jäi kenasti pidama.

09 sygise, 09-10 talve plaanid: Floorplated külge. Juhtmestik üle vaadata, jätkatud-lapitud traadid vahetada uute vastu, otsdesse korralikud Fast-On'id krimpida.
Sidur: üle vaadata, kas uued plaadid või vanu taastada. Kindlasti uued ja jäigemad sidurivedrud. Pigem veel jäigemad, kui lihtsalt jäigad. Et vajutada jõuaks, siis universaalne hüdrosiduri komplekt peale. Laibakad sebida ja uus suur esiklaas panna. Ehk istme polstriga midagi ette võtta. Hetkel jääb Saaremaa-Tallinn otsa peal tagumik kangeks.

Kunagi kaugemas tulevikus, kui mõni teine liikuv (ja oluliselt käbedam) ratas kõrvale tekib, on plaan raami pikemaks lasta, iste hästi madalale tuua ja jalad ette viia. NN. foot-first asend. Umbes selline sõiduasend nagu oli Henry Fondal filmis "Easy Rider".
Tagasi üles Go down
Vaata kasutaja profiili
offf

PostitaminePealkiri: Re: Offfi SuzukiSavage 1993   Kolm Märts 06, 2013 9:13 am

Vahepeal on palju vett merre voolanud ja jagan teiega oma kurvavõitu kogemusi.
Tekkis nimelt tore plaan, et uimasevõitu Savaghe minekut saaks oluliselt paremaks, kui riistapuule aiste vahele midagi tigedamat kruvida.
Sõelale jäi Yamaha XJ600 pre 1991 (pre Diversioni) mootor, millest saaks lihtsa vaevaga tubli 60 kw kätte.
Sobiv mootor sai leitud Inglismaalt ebay kaudu. Saatmine küll kallis, aga Inglismaa hinnad odavad - kokku komplekt ikka odavam kui Saksa ebayst tellida.
Korduvalt sai rõhutatud, et vaja on pre-1991 mootorit. Müüja rahustas nii ja naa, muidugi-muidugi, ma olen professionaal. Tehing tehtud, kuu aja pärast tuli Inglismaalt kastike.
Ja siin ma tegin SUURE VEA. Piilusme kasti sisse... ahaa... mootor on, jupid on kaasas mis lubatud, elu on lill.
EI OLNUD!!! Tükk aega hiljem mootorit raami vahele toppides selgus... EI LÄHE. No ei lähe raisk. Vaatame... mõtleme... KURADI SIGA on ikkagi saatnud Diveka mootori.
Ise muidugi loll, et ei kontrollinud. Teistele hoaituseks... kui saate india päritolu Inglise töökojaomanikult paki, siis KONTROLLIGE HOOLEGA, et ei juhtuks nagu minul.
Panime projekti mõneks ajaks kalevi alla, et mõtelda... mis me siis nüüd teeme. Ainus võimalus tundus raamile keevitus sisse lüüa. Aga seda ei tahtnud obviossetel põhjustel teha.
Lõpuks, kuna ühtegi muud head varianti ei paistnud, olin valmis juba käega lööma: "lõikame siis", tegin veel enne viimase mootoriotsingu ja leidsin... EI mitte sobiva mootori.
Leidsin hoopis ratta, mida ammu olin endale igatsenud. Sigaodava hinnaga pealegi.

Nüüd on siis seis selline, et üks kenasti üles vuntsitud Savage 2 võtit, uued süütelukud, uus aku, starteri ilma "kolksuta", ketiveole ringi tehtud otsib uut omanikku (1200.-)
Lisaks võib saada 1991 aasta komplektse (karpad, starter, sidur) diveka mootori. Töötab ilusti, katsetatud. Ainult see pisike õliradikas tuleb endal juurde hankida (300.-)

Mina kolin kroomi-maailmast mõneks ajaks hoopis kiiremate rataste maailma Smile
Tagasi üles Go down
Vaata kasutaja profiili
SAUL
Admin

Postituste arv : 747
motikas/auto : 90 Harley Sportster, 78 Yamaha XT500
Registration date : 09/10/2008

PostitaminePealkiri: Re: Offfi SuzukiSavage 1993   Kolm Märts 06, 2013 11:29 am

Eks ennast tulebki tegevuses hoida Smile
See küll juba vanem lugu aga tekkis selline küsimus, et milline karistus sellele pätile määrati ja kas kuidagi lõhutud kraami ka hüvitati sulle?

Igastahes edu uue masinaga seiklemisel!
Tagasi üles Go down
Vaata kasutaja profiili http://www.estonianchopper.com
offf

PostitaminePealkiri: Re: Offfi SuzukiSavage 1993   Reede Märts 08, 2013 6:39 am

SAUL kirjutas:
Eks ennast tulebki tegevuses hoida Smile
See küll juba vanem lugu aga tekkis selline küsimus, et milline karistus sellele pätile määrati ja kas kuidagi lõhutud kraami ka hüvitati sulle?

Igastahes edu uue masinaga seiklemisel!

Kutt sai 6 kuud, sest see oli tal ju "ainult" 3 kord selliste kuriteoepisoodide eest kohtu all olla. Pandi mugavalt talveks sooja kinnimajja. Kevadel lasti jälle vabaks. Ja oh ÜLLATUST... 2 nädalat pärast kuti tähtaja kukkumist tuli samas kvartalis asuva laseteaia listi kiri: ärge jätke asju autosse, kui laste järele lähete. Aken lööakse kiviga sisse ja asjad varastatakse. 100% sama käekiri
Sad Loomulikult määrati mulle ka hüvitis, aga mis sest tolku. Kutt on kusagil jooksus, kohtutäituril temalt midagi võtta ei ole ja kui aus olla siis MA EI TAHA KA.
Miks -- sest see tüüp on paadunud kurjakas. KUI mul õnnestub temalt mingi raha kätte saada, siis see tähendab, et ta on selle kusagilt VARGUSTEGA teeninud. Ja sellist "hüvitist" ma ei soovi.
Plaan oli küll sell üles otsida ja koos teiste mototüüpidega väike kasvatuslik vestlus pidada, aga ta kadus ära meie kvartalist. Väimalik, et läks täiskaristust istuma.
Tagasi üles Go down
Vaata kasutaja profiili
poison

Postituste arv : 278
motikas/auto : vt750 hardtail
Registration date : 06/11/2008

PostitaminePealkiri: Re: Offfi SuzukiSavage 1993   Laup Märts 09, 2013 2:12 pm

CBR1000F?
Tagasi üles Go down
Vaata kasutaja profiili
offf

PostitaminePealkiri: Re: Offfi SuzukiSavage 1993   Esm Märts 11, 2013 5:25 am

poison kirjutas:
CBR1000F?
Vabandust, ei saanud küsimusest aru...
Tagasi üles Go down
Vaata kasutaja profiili
poison

PostitaminePealkiri: Re: Offfi SuzukiSavage 1993   Esm Märts 11, 2013 7:34 am

noh ma mõtlesin kuubiku tsiklit, et kas selle ostsid?
Tagasi üles Go down
Vaata kasutaja profiili
offf

PostitaminePealkiri: Re: Offfi SuzukiSavage 1993   Esm Märts 11, 2013 8:12 am

poison kirjutas:
noh ma mõtlesin kuubiku tsiklit, et kas selle ostsid?

Eip. Midagi palju-palju paremat (kuigi "parem" on suhteline mõiste). Vihjena võin öelda, et midagi sellest klassist kus ratta küljes on seda sorti lisavarustus, mida enamasti autode pealt leiab.
Tagasi üles Go down
Vaata kasutaja profiili
poison

PostitaminePealkiri: Re: Offfi SuzukiSavage 1993   Esm Märts 11, 2013 8:20 am

ah mis sa ennast "huvitavaks" tahad teha, ära keeruta, ütle otse välja, muidu ma arvan et on abiratastega pemm Smile
Tagasi üles Go down
Vaata kasutaja profiili
offf

PostitaminePealkiri: Re: Offfi SuzukiSavage 1993   Esm Märts 11, 2013 8:28 am

poison kirjutas:
ah mis sa ennast "huvitavaks" tahad teha, ära keeruta, ütle otse välja, muidu ma arvan et on abiratastega pemm Smile

Muide, ongi bemm -- K1100LT.
Tagasi üles Go down
Vaata kasutaja profiili
poison

PostitaminePealkiri: Re: Offfi SuzukiSavage 1993   Esm Märts 11, 2013 8:44 am

a
see on hea sari
Tagasi üles Go down
Vaata kasutaja profiili
offf

PostitaminePealkiri: Re: Offfi SuzukiSavage 1993   Esm Märts 11, 2013 8:45 am

poison kirjutas:
a
see on hea sari

Aitäh, ma ise olen ka väga õnnelik.
Tagasi üles Go down
Vaata kasutaja profiili
poison

PostitaminePealkiri: Re: Offfi SuzukiSavage 1993   Esm Märts 11, 2013 8:46 am

hakkad lõikama, või jätad samaks?
Tagasi üles Go down
Vaata kasutaja profiili
offf

PostitaminePealkiri: Re: Offfi SuzukiSavage 1993   Esm Märts 11, 2013 9:06 am

poison kirjutas:
hakkad lõikama, või jätad samaks?

Ei, seda ma ei lõika. Natukene plaanin sõiduasendit kohendada nende "extenderitega" et oleks rohkem "kroomilik" sõiduasend, aga see on ka kõik.

A.
Tagasi üles Go down
Vaata kasutaja profiili
poison

PostitaminePealkiri: Re: Offfi SuzukiSavage 1993   Esm Märts 11, 2013 9:19 am

ok
Tagasi üles Go down
Vaata kasutaja profiili
Sponsored content