HomeHome  KKKKKK  OtsiOtsi  Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri  KasutajagrupidKasutajagrupid  RegistreeriRegistreeri  Logi sisseLogi sisse  

Share | 

agent007: Honda CB400T

Vaata eelmist teemat Vaata järgmist teemat Go down 
Mine lehele : 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next
AutorTeade
agent007

Postituste arv : 472
motikas/auto : Jeep WJ
Opel Astra
Kawa VN700
Registration date : 26/10/2008

PostitaminePealkiri: agent007: Honda CB400T   Püh Okt 26, 2008 6:06 pm

Mõtlesin, et paneksin siis enda plaanid ja tegemised kirja siia.
Projektiks sai võetud CB400T aastast 1980. Sõitnud oli ratas ostmishetkel umbes 19000 miili. Mootor on korralik kuigi tihendid osalt surnud ning vajavad vahetust. Sumpad olid suhteliselt mädad ning sai need ka minema visatud ning ajutised sumpad 10min. -ga tehtud. Ärge esimest suunatuld vaadake. See on ajutine vene jublakas seal. Sai väike külg tehtud masinaga. Ise olen sangas tal istunud nii enamvähem 1500miili ja ei kurda mitte üks tilk.

Hetkel surfan meeletus koguses ebay´s ja otsin omale 16" velge. Tahan tagumist otsa alla viia. Hetkel istub seal 18" velg. Ees on 19" ja see jääbki.
16" velje peale tahan panna vähemalt 130 laia rehvi, kui kiik seda ei võimalda siis pean uue kiigu tegema, mis polegi nii paha mõte.

Panen siis mõned pildid ka:

Tagasi üles Go down
Vaata kasutaja profiili
SAUL
Admin

Postituste arv : 747
motikas/auto : 90 Harley Sportster, 78 Yamaha XT500
Registration date : 09/10/2008

PostitaminePealkiri: Re: agent007: Honda CB400T   Püh Okt 26, 2008 6:18 pm

Kas otsid kodarvelge , või siis nn valuvelge. Endal sama mõte teoksil, et paneks ka 16" velje aga suhteliselt vähe liigub üleüldse neid velgi ebays, rääkimata eestist...aga muidu jõudu ja jaksu sulle Cool
Tagasi üles Go down
Vaata kasutaja profiili http://www.estonianchopper.com
agent007

Opel Astra
Kawa VN700

PostitaminePealkiri: Re: agent007: Honda CB400T   Püh Okt 26, 2008 6:33 pm

Kuna sellel mudelil on suhteliselt palju sugulasi sealhulgas ka chopperi variante siis olen suhteliselt laisk ja panen CM400 velje. 16" ning 130 lai rehv originaalis peal. Velg oma välimuselt 1:1-le vahetamiseni sarnane minu velgedega. Kodarvelg mulle ei meeldi (vähemalt hetkel veel mitte), pigem see 5 kodaraga valuvelg.
Tagasi üles Go down
Vaata kasutaja profiili
Primo

Postituste arv : 234

PostitaminePealkiri: Re: agent007: Honda CB400T   Püh Okt 26, 2008 7:31 pm

16 tolli valukas on Kawasaki GPZ 600 R ja GPX 600 kindlasti all.Soomes on neid saada umbes 100 euri eest ja eestist saab neid biker.ee kasutaja "isake" käest.Tagarehv on 130 lai ja esimene 110.Praegu on mul üks kiige ka üle koos võlliga , mis mahutab 130 laia ratta.Ja ega kiige laiuses pole see põhiline piiraja , vaid ma arvan et kett seab omad piirid kiirelt ette Rolling Eyes .Ja kui ma kunagi peaks endale 17 tolli valud alla saama siis saab velgi minult ka Wink . afro
Tagasi üles Go down
Vaata kasutaja profiili
agent007

Opel Astra
Kawa VN700

PostitaminePealkiri: Re: agent007: Honda CB400T   Püh Okt 26, 2008 7:52 pm

Aga räägime selle keti teemadel edasi. Nimelt mul on ketiga selline plaan... (kui ta peakski ette jääma), et ratas nihutada maksimaalselt paremale 0,5cm. Ning, et ta ketti murdma ei hakkaks paneks hammakale mingid puksid alla mis annaks sirge jooksu esimese veohammaka peale. On selline asi üldse mõeldav? Või on kellegil miskine parem lahendus pakkuda.
Tagasi üles Go down
Vaata kasutaja profiili
SANDER
Admin

Postituste arv : 444
motikas/auto : Harley, Volvo

PostitaminePealkiri: Re: agent007: Honda CB400T   Esm Okt 27, 2008 8:12 pm

aga tee parem nii ja saad mahutada kasvõi 300 laia tagaratta Twisted Evil lihtne ja lollikindel varjant
Tagasi üles Go down
altraditional

Postituste arv : 163

PostitaminePealkiri: Re: agent007: Honda CB400T   Nelj Nov 06, 2008 7:11 pm

Kui sel mõnus ketikaitse peal on, siis ei jää esteetiliselt ka häirima, nii et mõte pole üldse halb.
Tagasi üles Go down
Vaata kasutaja profiili
agent007

Opel Astra
Kawa VN700

PostitaminePealkiri: Re: agent007: Honda CB400T   Reede Nov 07, 2008 8:14 pm

Kuna foorum on pikka aega maas olnud ja vahepeal on tsikkel talvekorterisse ära toodud, on vahepeal juhtunud temaga nii mõndagi. Kahe päeva jooksul olen nokitsenud nii rellaka kui ka keevitusega.
Mis ma tegin:
Lammutasin masina pilbasteks.
Tagumise otsa lõikasin lihtsalt ära, sest see jääb mulle ette.
Tagumist raami osa sai ka vähe madalamaks tehtud.
Tagumised amordid kinnitatud teistsuguse nurga all.
Edehark on sai tiba nurga alla viidud.
Alla monteeritud 16" tagumine velg. Istub nagu valatult.

Kõige selle tulemusena muutus tsikkel palju palju madalamaks ja genereerib peale talle vaadates liblikad kõhus! Twisted Evil

A mis ma ikka targutan. Vaadake parem pilte, mis on suht sita kvaliteediga, kuid siiski pildid!! Laughing

Tagasi üles Go down
Vaata kasutaja profiili
agent007

Opel Astra
Kawa VN700

PostitaminePealkiri: Re: agent007: Honda CB400T   Laup Nov 08, 2008 1:52 am

Sai siis taguotsa veidi tugevdatud ning istme alust raami ka tehtud.

Tagasi üles Go down
Vaata kasutaja profiili
SAUL
Admin

PostitaminePealkiri: Re: agent007: Honda CB400T   Laup Nov 08, 2008 6:41 am

Asi liigub, tore vaadata. Mis nurga all tagaamordid on. Räägitakse , et üle 45 kraadi pole neil enam, efektiivsust. Aga muidu päris hea lahedus selline...
Postituse kellaaeg on ka vastav Laughing
Tagasi üles Go down
agent007

Opel Astra
Kawa VN700

PostitaminePealkiri: Re: agent007: Honda CB400T   Laup Nov 08, 2008 8:20 am

SAUL kirjutas:
Asi liigub, tore vaadata. Mis nurga all tagaamordid on. Räägitakse , et üle 45 kraadi pole neil enam, efektiivsust. Aga muidu päris hea lahedus selline...
Postituse kellaaeg on ka vastav Laughing

Kuule tegelikult on ma nii päeval kui ööl, 2 päeva jutti juba garaazhis istunud. Nagu mingi mõte pähe kargab lähen ja teen ära! Pealegi öösel tulevad mul paremad mõtted. Amordi nurka ma ei oskagi öelda. Mina panin nad nurga alla katse-eksitusmeetodil ja nad suhteliselt pehmed. Kui peale istud siis ikka vajuvad alla küll. Reguleerimisvõimalust on veel ka, st. ,et neid saab veel kangemaks teha.

Nii nüüd aga seisan sellise asja ees nagu tagumine porilaud. Minu amatöörlikud lukksepa oskused takerduvad just porilaua valmistamise taga. Pole veel otsustanud kas kandiline porilaud või siis kumer. Arvatavasti teen kumera. Aga ehk keegi targem räägiks millised oleksid sellise asjanduse valmistusprotsessid! Milliseid tööriistu ma vajan?

Kuna vana paak ei sobi enam üldse sinna peale siis otsin nüüd tilgapaaki. Ei teagi kas panna nüüd mõne vene masina paak sinna peale või hakata välismaa toodangut vahtima. Odavam tuleks kindlasti nõukogude toodang.

Aga andke infot porilaua kohta siis! Smile
Tagasi üles Go down
Vaata kasutaja profiili
SANDER
Admin

PostitaminePealkiri: Re: agent007: Honda CB400T   Laup Nov 08, 2008 9:27 am

cheers päris vägev töö, tagaporilaud hakkab sul koos rattaga liikume?.... Sel juhul saaksid ta rattale suht lähedale viia mis jätab mu meelest siukse mõnusa välimuse. . Mu meelest sobik siuke minimalistlik poripüüdmis plekk sulle

Mul samasugune minski/moskva vms... paak riiulipeal nagu omal kasutasin. Kui tahad omale tule vii ära!!!
Tagasi üles Go down
agent007

Opel Astra
Kawa VN700

PostitaminePealkiri: Re: agent007: Honda CB400T   Laup Nov 08, 2008 12:15 pm

SANDER kirjutas:
cheers päris vägev töö, tagaporilaud hakkab sul koos rattaga liikume?.... Sel juhul saaksid ta rattale suht lähedale viia mis jätab mu meelest siukse mõnusa välimuse. . Mu meelest sobik siuke minimalistlik poripüüdmis plekk sulle

Mul samasugune minski/moskva vms... paak riiulipeal nagu omal kasutasin. Kui tahad omale tule vii ära!!!

Tulebki sihuke minimalistlik porilaud ja rattaga hakkab koos liikuma. Seda paagi asja... Ehk saad paar pilti teha siis saan miskit aimu milline ta välja näeb.

Kuna varsti tuleb mõtlema hakata uute summutite peale siis selline küsimus, et kuidas jääks roostevabast summutid. Minu mõte on lasta teha sihukesed pikad torud. Kogu summuti on ühes tükis. Nonii, aga sumbutid peab omavahel ka kuidagi kokku viima? Kui siis, kas selleks, et mootori töö ühtlustuks?
Tagasi üles Go down
Vaata kasutaja profiili
agent007

Opel Astra
Kawa VN700

PostitaminePealkiri: Re: agent007: Honda CB400T   Püh Nov 09, 2008 8:52 pm

Korraks käis mõte sumpade peal. Mis te arvate kas roostevabast torust saaks miskit valmis teha?
Tagasi üles Go down
Vaata kasutaja profiili
altraditional

PostitaminePealkiri: Re: agent007: Honda CB400T   Püh Nov 09, 2008 9:39 pm

Kuidas sa roostevabasid painutada kavatsed?
Ja raami koha pealt, kas kuidagi lühikesevõitu ei tundu? Pole küll ühtegi päris küljepealt vaadet, kuid võiks ehk pikema sabaga olla, eriti kui nagunii tagant ise tehtud on.
Tagasi üles Go down
Vaata kasutaja profiili
agent007

Opel Astra
Kawa VN700

PostitaminePealkiri: Re: agent007: Honda CB400T   Esm Nov 10, 2008 12:37 pm

altraditional kirjutas:
Kuidas sa roostevabasid painutada kavatsed?
Ja raami koha pealt, kas kuidagi lühikesevõitu ei tundu? Pole küll ühtegi päris küljepealt vaadet, kuid võiks ehk pikema sabaga olla, eriti kui nagunii tagant ise tehtud on.

Hetkel mulle küll ei tundu, et jääks lühikeseks. Teen nii enda kasvu järgi ja et oleks mugav sõita. Toru painutamiseks mõtlesin teha endale painutuspingi. Mõned näidisjoonised on mul olemas ka. Lihtsalt pean utiilihunnikus sobrama ja vaatama kas leian vajalikud komponendid. Teine variant on lasta Metecis painutada nad valmis.
Sumpadega seoses tekkis selline küsimus, et kas keegi on tühjade torudega ülevaatusel käinud? Mis nad sellest arvavad?

Täna sai ära ostetud istmenahk. Tartus Riia mäel asuvas Abhakani kangapoest sain. 80EEK/kg. Oli teda veel seal. Kes tahab siis tehke kiiresti, sest alati kui mul vaja on olnud on otsas.

Paagi sain ka kätte. Jawa 360 paak mis läheb ümbertegemisele. Esimene osa tiba laiemaks ja tagumine osa tiba kitsamaks. No enamvähem saab vast ettekujutuse milline paak hakkab välja nägema.
Tagasi üles Go down
Vaata kasutaja profiili
SANDER
Admin

PostitaminePealkiri: Re: agent007: Honda CB400T   Esm Nov 10, 2008 2:31 pm

päris tühjade torudega ära parem hakka proovima.
Tagasi üles Go down
agent007

Opel Astra
Kawa VN700

PostitaminePealkiri: Re: agent007: Honda CB400T   Esm Nov 10, 2008 6:47 pm

Ülevaatuse ajaks saab siis originaalid alla visata Very Happy

Väike skets ka milline ta enamvähem peaks tulema vaimusilmas.
Tagasi üles Go down
Vaata kasutaja profiili
altraditional

PostitaminePealkiri: Re: agent007: Honda CB400T   Esm Nov 10, 2008 7:30 pm

Karburaatorid hästi vist küll ei arva sellest, kui niimoodi rippes ja lahtiselt tolmu sees on.
Muidu päris mõnus, kas tagumise püstise 'oga' keevitad ka raami külge?

Üks variant oleks muidu see kuidagi liigendiga panna, nii et vedrutaks üles-alla kui aukudest läbi sõita.
Tagasi üles Go down
Vaata kasutaja profiili
agent007

Opel Astra
Kawa VN700

PostitaminePealkiri: Re: agent007: Honda CB400T   Esm Nov 10, 2008 7:39 pm

Siiski tahaksin seda raami külge kinni panna.
Tagasi üles Go down
Vaata kasutaja profiili
airbrusha

Postituste arv : 11
Registration date : 09/11/2008

PostitaminePealkiri: Re: agent007: Honda CB400T   Teis Nov 11, 2008 7:22 am

altraditional kirjutas:
Karburaatorid hästi vist küll ei arva sellest, kui niimoodi rippes ja lahtiselt tolmu sees on.
Muidu päris mõnus, kas tagumise püstise 'oga' keevitad ka raami külge?

Üks variant oleks muidu see kuidagi liigendiga panna, nii et vedrutaks üles-alla kui aukudest läbi sõita.

seda ``tagumist püstist oga `` kutsutakse sissybar-iks ... lol! lol!
Tagasi üles Go down
Vaata kasutaja profiili http://www.lauks.com
agent007

Opel Astra
Kawa VN700

PostitaminePealkiri: Re: agent007: Honda CB400T   Püh Nov 16, 2008 1:08 pm

Seekord siis sai hakkatud paaki lõikuma. Toorikuks vana Jawa paak. Seest muidugi igavene roostes ja sitane. Lõikusine siis selle asumise osa lahti. Õnneks oli sihuke pindmine rooste mis suht lihtsalt sai eemaldatud. Uuesti pidin aga ehitama kogu paagi alumise osa. materjaliks sai võetud arvuti kastidel oleva 1mm pleki mis sai haljaks lastud. Keevituseks oli inverter ja 1,5mm elektrood. Algul jebisin päris tükk aega enne kui miskit normaalset keevist sain. Lõpus suutsin juba jutti lasta. Siiski mitu korda lihvides ja üle keevitades jäävad kuhugile väiksed augud. Niisiis mõtlen vedelmetalli peale. Kuidas seda kasutada, millised on ta tihendamis omadused, ning kui palju teda kulub? (Palju peaksin varuma? )

Nii teine asi mis siis ära tegin oli tagumine poriplekk. See käis suht lihtsalt.

Järgmise asjana plaanin ette võtta sumpad, see aga omakorda tähendab seda, et pean ühe pisikese paenutuspingi meisterdama. Pole raske teha, kuid ajakulu lihtsalt. Sumpad aga mõtlesin teha 50mm läbimõõduga roostevabast torust mis on eelnevalt juba poleeritud. Toruseina paksust veel mõtlen. Valikuks on 1,25 ja 1,5. Ise mõtlesin, et ehk 1,5 oleks normaalne.

Pilte:

Tagasi üles Go down
Vaata kasutaja profiili
SAUL
Admin

PostitaminePealkiri: Re: agent007: Honda CB400T   Püh Nov 16, 2008 2:54 pm

Asi edeneb päris jõudsasti, päris kenake tuleb teine sul välja.. Vedelmetalli müüakse tuubides, peaks olema kahekomponentne kui ma ei eksi. Aluspind peab olema korralikult puhas ,muidu ta sinna pidama ei jää. Kulu on tal suhteliselt väike , oleneb muidugi palju mäkerdad Smile. Ma arvan , et saad ühe tuubiga hakkama. Sa värvi peale ka mõtlend oled, mis tooni ta tuleb? Aga muidu edu ja jaksu Twisted Evil
Tagasi üles Go down
agent007

Opel Astra
Kawa VN700

PostitaminePealkiri: Re: agent007: Honda CB400T   Püh Nov 16, 2008 3:30 pm

SAUL kirjutas:
Asi edeneb päris jõudsasti, päris kenake tuleb teine sul välja.. Vedelmetalli müüakse tuubides, peaks olema kahekomponentne kui ma ei eksi. Aluspind peab olema korralikult puhas ,muidu ta sinna pidama ei jää. Kulu on tal suhteliselt väike , oleneb muidugi palju mäkerdad Smile. Ma arvan , et saad ühe tuubiga hakkama. Sa värvi peale ka mõtlend oled, mis tooni ta tuleb? Aga muidu edu ja jaksu Twisted Evil

Eile just öösel 2 paiku istusin garaazhis ja tegin suitsu. Mõte jooksis korra värvi peale. Kindlale otsusele pole jõudnud. Alul mõtlesin, et võiks pärlmuttermust teha. Nüüd aga mõtlen isegi originaalvärvi peale. Kuigi sihuke tumeroheline... Mai tea ei ole chopperi värv eriti. Mis värvi te soovitate?

Välimuse kohta niipalju, et ma otsin inspiratsiooni suhteliselt palju, kuid kui midagi tegema hakkan teen ikkagi mingit X mõtet pidi. Ise vaatan ka hetkel pilti ja suht omapärane välimus on! Smile
Tagasi üles Go down
Vaata kasutaja profiili
SAUL
Admin

PostitaminePealkiri: Re: agent007: Honda CB400T   Püh Nov 16, 2008 3:52 pm

See roheline on ka suht omapärane...aga vbolla tumesinine metallik oleks suht sobilik sellele masinale Cool
Tagasi üles Go down
Sponsored content

PostitaminePealkiri: Re: agent007: Honda CB400T   

Tagasi üles Go down

agent007: Honda CB400T
Vaata eelmist teemat Vaata järgmist teemat Tagasi üles 
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 8Mine lehele : 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next