PealehtPealeht  OtsiOtsi  RegistreeriRegistreeri  Logi sisseLogi sisse  

Share

TIG keevitus

Go down 
Mine lehele : 1, 2  Next
AutorTeade
agent007

agent007

Postituste arv : 472
motikas/auto : Jeep WJ
Opel Astra
Kawa VN700
Registration date : 26/10/2008

TIG keevitus Empty
PostitaminePealkiri: TIG keevitus   TIG keevitus EmptyPüh Veeb 15, 2009 8:54 pm

Tervist kaasfoorumlased,

Tahaks teada kas kellelgi on kogemusi TIG keevitusega. Mõtlen siin pikemat aega juba kas tasub soetada omale või ei.
Olemas on mul inverter, 80amp max. Praktikas veab 3se ANO-4 ära. Kuid õhukese materjaliga kuni 1,5mm tekib probleeme. Annab keevitada, kuid tõmbab lehtmaterjali väga kuumaks ja seega ka kõveraks.

Mõtlesin, et ehk saaks TIG käpa külge aretada. Plaanis oleks autol karpe vahetada. 0,8mm aga elektroodile juba liialt peenike materjal. TIG külge integreerida oleks suhteliselt lihtne. Aga kas praktikas ka normaalselt tööle hakkab seda tahakski teada. Muretsen just selle "scratch start" süsteemi pärast. Kui raske on teda tööle saada nii? Ja kas üldse on võimalik TIG -ga autot teha?

Teine küsimus on see, et kui kalliks kaitsegaas läheb? Endal mingit purki pole kuhu mahutada argooni või heeliumi.

Nii, et jagage kogemusi.
(Kui ma ei eksi siis kasutaja "kornholio" omas vist midagi sarnast.)
Tagasi üles Go down
kornholio

kornholio

Postituste arv : 86
motikas/auto : Honda Shadow VT 1100c
Registration date : 30/11/2008

TIG keevitus Empty
PostitaminePealkiri: Re: TIG keevitus   TIG keevitus EmptyEsm Veeb 16, 2009 4:57 pm

Mina olen oma Tig aparaadiga rahul. Kannatab süüdata küll(väga täpse töö puhul süütan vaskplaadilt),vajab ainult harjutamist.
Samamoodi kipub õhukene materjal deformeeruma kui normaalse vooluga lasta.

Minu ballooni täitmine on 800 eegi ringis (40l/ 150bar) ja selleks jätkub oma garaazis keevitamiseks küll ja küll.
Soovitav on kuskilt vana gaasikeevituse O2 balloon muretseda et mitte rendiballooni kuumaksu maksta. Mina sain oma ballooni kurtna laadalt küsimise peale:D

Ma pole veel kuulnud et keegi Tig-iga autokarpe oleks teinud. Kujutan ette et see võib olla väga aeganõudev ja pikali asendis väga ebamugav. Et Tig-iga keevitada peab metall ikka väga puhas olema, vana värv ja rooste ei meeldi talle üldse.
Tagasi üles Go down
agent007

agent007

Opel Astra
Kawa VN700

TIG keevitus Empty
PostitaminePealkiri: Re: TIG keevitus   TIG keevitus EmptyEsm Veeb 16, 2009 5:12 pm

kornholio kirjutas:
Mina olen oma Tig aparaadiga rahul. Kannatab süüdata küll(väga täpse töö puhul süütan vaskplaadilt),vajab ainult harjutamist.
Samamoodi kipub õhukene materjal deformeeruma kui normaalse vooluga lasta.

Minu ballooni täitmine on 800 eegi ringis (40l/ 150bar) ja selleks jätkub oma garaazis keevitamiseks küll ja küll.
Soovitav on kuskilt vana gaasikeevituse O2 balloon muretseda et mitte rendiballooni kuumaksu maksta. Mina sain oma ballooni kurtna laadalt küsimise peale:D

Ma pole veel kuulnud et keegi Tig-iga autokarpe oleks teinud. Kujutan ette et see võib olla väga aeganõudev ja pikali asendis väga ebamugav. Et Tig-iga keevitada peab metall ikka väga puhas olema, vana värv ja rooste ei meeldi talle üldse.

Tänud vastuste eest, seljuhul hakkan hoopis MIG poole vaatama. Niipalju mul sihukest peenikest "lauatööd" pole. Pigem ekstreemasendites auto keevitamine. Ning seal loeb kiirus ja mugavus.

Jama on selles, et mul oli O2 balloon isegi olemas, kuid lolli peaga ning mõtlematult sai ta maha müüdud. Aga ehk leian siiski naabrimehe käest samasuguse O2 ballooni ja eiraks rentimist. Kuigi rent oli vist 50 - 70EEK kuu mis tegelikult pole ka eriti hull. Kuid seegi ju raha eriti präegusel raskel ajal.

Tahaks keevistest pilte näha. Samuti ka kogu tehnikast. Kui viitsid siis võiksid üles panna. Kritiseerima ei hakka, polekski selleks mingit õigust! Smile
Tagasi üles Go down
kornholio

kornholio

TIG keevitus Empty
PostitaminePealkiri: Re: TIG keevitus   TIG keevitus EmptyTeis Veeb 17, 2009 2:28 pm

Saad ikka pilte kui digika kuskilt saan.
Minu seebikarbi varastasid ahvid neegrimaal ära Mad
Tagasi üles Go down
kornholio

kornholio

TIG keevitus Empty
PostitaminePealkiri: Re: TIG keevitus   TIG keevitus EmptyTeis Veeb 17, 2009 7:57 pm

Pildid siis minu aparaadist:
*aparaat ja balloon
*reduktor
Vene reduktorit on veits kohandatud et näeks gaasikogust(l/min).
Vajaliku vidina sain AGAst u 100 eegiga kontrollrotameeter lk76Smile
*spider web
*õmblus

Küsi kui midagi segaseks jäi.
Tagasi üles Go down
SAUL
Admin
SAUL

Postituste arv : 748
motikas/auto : 90 Harley Sportster, 78 Yamaha XT500
Registration date : 09/10/2008

TIG keevitus Empty
PostitaminePealkiri: Re: TIG keevitus   TIG keevitus EmptyTeis Veeb 17, 2009 8:16 pm

Pole ise TIG-iga kunagi kokkupuudet olnud aga tundub asjalik asi olevat. Kui saladus pole siis mis hinnaklassi sul see kokku läks inverter+ tig-i käpp. Kas sellist käppa leiab kuskilt eestist inverteriga komplektis müügis? Suht vajalik asi sellist väikeste ja õhemate asjade keevitamisel. Ja selline küsimus ka äkki keegi teab seletada. Nagu ma aru olen saanud siis seda traadi etteannet tig-i puhul on kahte varianti. Üks on selline kus käsitsi ette annad traati ja teine selline nagu sul vist? et traadi paned sinna otsiku sisse ... mis neil vahet on?
Tagasi üles Go down
http://www.estonianchopper.com
kornholio

kornholio

TIG keevitus Empty
PostitaminePealkiri: Re: TIG keevitus   TIG keevitus EmptyTeis Veeb 17, 2009 8:42 pm

Inverter-2000.-
Tig käpp-1700.-
aircom.ee-st ostsin käpa eraldi

Balloon 500.-
Ballooni täitmine-800.-

Tig-l ikka käsitsi etteanne.
Poolautomaadil jookseb traat peale.

SIIN kõik hästi ära seletatud.

Hea on ennast vahelduseks targana tunda study cheer
Tagasi üles Go down
agent007

agent007

Opel Astra
Kawa VN700

TIG keevitus Empty
PostitaminePealkiri: Re: TIG keevitus   TIG keevitus EmptyTeis Veeb 17, 2009 9:19 pm

Kurat mul ei anna see TIG mõte ka kohe rahu. Razz Tundub sihuke uuema ajastu töömasin kuidagi. Samas pole näinud oma silmaga mis ja kuidas ta teeb asja, veelparem oleks ise ju proovida. Kornholio räägi kus sa asud? Ehk oleks võimalus kunagi väike proovike teha?

Kui kõva inverter sul on? (Max amp) Ning kui palju sa ampi keerad reaalselt kui lased 1mm materjali? Milline on gaasi kulu?
Rääkida võiksid ka detailselt enda süütamistehnikast ja milline võiks olla selle "scratch start" efektiivsus? Ala, et ütleme mitu korda 10st põlema tõmbab või ei tõmba? Ning ütleme, et see elektrood on töösoe, on siis parem see kaarleegi teke?

Ning põhiküsimus... Kas punktida annab? Kui siis, kas on väga raske ettevõtmine?

Mõtlen ise seda, et kurat kui elektroodiga saab punktida siis peaks sellega ka saama. Ainus vahe on gaasiline keskond + väiksem amp, millega kaasneb väiksem läbipõletamisoht!

Küsimusi sai küll palju aga ürita ära vastata! Razz Suured tänud senimaani jagatud info kohta samuti! Twisted Evil

Ahjaa, veel seda ka, et kuidas ülevalt alla või alt üles on lasta. Nagu vertikaalasendis või nii! Razz
Tagasi üles Go down
agent007

agent007

Opel Astra
Kawa VN700

TIG keevitus Empty
PostitaminePealkiri: Re: TIG keevitus   TIG keevitus EmptyTeis Veeb 17, 2009 9:31 pm

SAUL kirjutas:
Pole ise TIG-iga kunagi kokkupuudet olnud aga tundub asjalik asi olevat. Kui saladus pole siis mis hinnaklassi sul see kokku läks inverter+ tig-i käpp. Kas sellist käppa leiab kuskilt eestist inverteriga komplektis müügis? Suht vajalik asi sellist väikeste ja õhemate asjade keevitamisel. Ja selline küsimus ka äkki keegi teab seletada. Nagu ma aru olen saanud siis seda traadi etteannet tig-i puhul on kahte varianti. Üks on selline kus käsitsi ette annad traati ja teine selline nagu sul vist? et traadi paned sinna otsiku sisse ... mis neil vahet on?

Võin ka oma uurimustulemusi veidi jagada.

TIG pigem võrreldakse rohkem elektroodkeevitusega kui poolautomaadiga.
Käpa otsast paistab välja Volframelektrood. See ei põle ära, ega pole ka miskine traat vms... Samast august jookseb peale ka inertgaas (argoon või heelium). Kaarleek tekib keevitatava materjali ja volframelektroodi vahele ning lisametalli antakse vajadusel manuaalselt ehk käega juurde.
Keevitada saab pea kõiki metalle ka värvilisi.

Kornholio üks asi veel.

Arvatavasti on su inverter alalisvoolu oma (DC) ja omab neid kifte funktsioone nagu easy start ja antisticking jne... tead küll. Välismaal laidavad nad jubedalt maha sellised masinad. Et vool ei pidand ühtlane olema jne... Kuidas sinul on, kas kustub vahepeal lihtsalt ära või töötab ka pikema keevise puhul laitmatult?

Ning kaua oled temaga juba praktiseerinud?
Tagasi üles Go down
agent007

agent007

Opel Astra
Kawa VN700

TIG keevitus Empty
PostitaminePealkiri: Re: TIG keevitus   TIG keevitus EmptyKolm Veeb 18, 2009 10:51 am

Kes tahab siis mul on masinas olemas "TIG welding basics" - üpriski hea ja hariv materjal.
Tagasi üles Go down
tamm

tamm

Postituste arv : 179
motikas/auto : H-D XLH1200 ´92
Registration date : 19/11/2008

TIG keevitus Empty
PostitaminePealkiri: Re: TIG keevitus   TIG keevitus EmptyKolm Veeb 18, 2009 1:21 pm

kornholio kirjutas:
Inverter-2000.-
Tig käpp-1700.-
aircom.ee-st ostsin käpa eraldi

Balloon 500.-
Ballooni täitmine-800.-

Mind hakkas see asi kohe huvitama . Ma pidasin TIG tehnikat suht kalliks. Tekkis siis küsimus kus sa säänse hinnaga selle inverteri said ja kas see piltidel on kogu tehnika mida sa kasutad?? Shocked
Tagasi üles Go down
http://www.chopcult.com
tamm

tamm

TIG keevitus Empty
PostitaminePealkiri: Re: TIG keevitus   TIG keevitus EmptyKolm Veeb 18, 2009 1:37 pm

tekkis üks küsimus veel, mis algul kohe ei meenunud. Kas inverterina kannatab kasutada ka mõnd MMA inverterit?
Tagasi üles Go down
agent007

agent007

Opel Astra
Kawa VN700

TIG keevitus Empty
PostitaminePealkiri: Re: TIG keevitus   TIG keevitus EmptyKolm Veeb 18, 2009 2:47 pm

tamm kirjutas:
tekkis üks küsimus veel, mis algul kohe ei meenunud. Kas inverterina kannatab kasutada ka mõnd MMA inverterit?

Inverter ongi ju pmst MMA, ainult selle vahega, et vool muundatakse odavamatel pillidel alalisvooluks.
Kui aga tahad alumiiniumit korralikult lasta siis peaks ikka vahelduvooluinverter olema.

Asja kallidus oleneb kustja mis sa ostad.
Loomulikult on kaubanduslikud TIG komplektid kallid. Hetkel teemas oleva süsteemi muudab odavaks see, et see on niiöelda "rats". Tavaline inverter, vahetükk (gaasi jaoks), ning siis TIG käpp ehk põleti. Muud polegi vaja. Ahjaa, argoon ka! Selle "rats" süsteemi ainuke miinus on see, et toimib ainult "scratch start", kaubanduslikul masinatel on ala nupud käppade peal, jalgpedaalid jms... Kindlasti ka võimsamad vooluallikad.
Tagasi üles Go down
kornholio

kornholio

TIG keevitus Empty
PostitaminePealkiri: Re: TIG keevitus   TIG keevitus EmptyKolm Veeb 18, 2009 6:29 pm

Tsiteerin: :
agent007

Ma asun tallinnas ja saad ikka proovida kui siia satud.
Mul väga lahja inverter kuni 80A Crying or Very sad (natukene kahetsen, et võimsamat ei ostnud).
Koolis õpetati, et kuskil umbes 35A mm kohta aga see varieerub täiesti olenevalt mida keevitada.
Rotameetri järgi annan argooni 5-8 l/min.
Kui käsi pole harjunud siis ikka kipub kinni jääma aga väikese vilumuse korral saab 50% tõenäosusega põlema.
Soojalt saab 70% põlema.
Mõnikord kui phmakaga käsi väriseb, siis võtab vanduma küll kui äsja teritatud volframi ära murrab:x

Punktida saab normaalselt, just tegin ühe harrika porika laiemaks.

Võrreldes elektroodiga saab palju väiksemaid ja madalaimaid punkte teha.

Igas asendis saab tig-iga lasta kui vool õige on.

Mul töötab ühtlaselt, aint käpp läheb pikalt lastes kuumaks nii et ei saa kinni hoida:D
Ja teist aastat kasutan seda.

Tsiteerin: :

tamm

Säänse hinnaga sain inverteri sealtsamast aircom-st ja see on kogu tehnika.
Igale inverterile peaks saama tig käpa külge panna (miinusesse) aga pead ei anna.
Ise tahaks SELLEL masinal oma käppa proovida-väheke võimsam. Keegi võiks osta ja proovida Very Happy

1Aga minu Tig on vaese mehe Tig võrreldes korraliku aparaadiga.
Hoopis teine asi on pedaali või nupuga kaart süüdata
Tööl keevitan FRONIUSEGA.
Ka scratch süsteemiga ja süttib laitmatult-õrn puude ja juba leek otsas. Samaaegselt saan käpa pealt voolu reguleerida ning gaas tuleb automaatselt. Lausa lust on keevitada. Aga ka hind on selline soolane alates 25 000 Laughing

2Aga oma aparaati kiidan ka, sest palju tööd on sellega ära tehtud.
kummardus
Tagasi üles Go down
agent007

agent007

Opel Astra
Kawa VN700

TIG keevitus Empty
PostitaminePealkiri: Re: TIG keevitus   TIG keevitus EmptyNelj Veeb 19, 2009 12:26 am

Panen ka omale püsti TIG süsteemi. Täna sai isegi käpp ära ostetud. 4m, 2korpust, 2 elektroodi ja gaasilehtrit. Kokku 660EEk koos saatmisega. Wink
Tagasi üles Go down
tamm

tamm

TIG keevitus Empty
PostitaminePealkiri: Re: TIG keevitus   TIG keevitus EmptyNelj Veeb 19, 2009 7:56 am

agent007 kirjutas:
Panen ka omale püsti TIG süsteemi. Täna sai isegi käpp ära ostetud. 4m, 2korpust, 2 elektroodi ja gaasilehtrit. Kokku 660EEk koos saatmisega. Wink

Äkki jagad kaasvõitlejatele ka infot, kus kohast kauba soetasid. Tänud!
Tagasi üles Go down
agent007

agent007

Opel Astra
Kawa VN700

TIG keevitus Empty
PostitaminePealkiri: Re: TIG keevitus   TIG keevitus EmptyNelj Veeb 19, 2009 1:19 pm

Lihtne, ebay.co.uk - lihtsalt hea pakkumise sain!
Tagasi üles Go down
agent007

agent007

Opel Astra
Kawa VN700

TIG keevitus Empty
PostitaminePealkiri: Re: TIG keevitus   TIG keevitus EmptyNelj Veeb 19, 2009 1:43 pm

Kellegil mõnda vana ballooni ei vedele? Hädasti oleks vaja. Irooniline on see, et ise vana loll andsin suht odavalt ära enda oma SadSad Tagantjärele tarkusest pole sittagi kasu Exclamation

Võib anda ka mingeid kontakte vms..
Tagasi üles Go down
kornholio

kornholio

TIG keevitus Empty
PostitaminePealkiri: Re: TIG keevitus   TIG keevitus EmptyNelj Veeb 19, 2009 2:42 pm

Näita ka millise käpa muretsesid ja mis aparaat sul on(kui võimas)
Tagasi üles Go down
kornholio

kornholio

TIG keevitus Empty
PostitaminePealkiri: Re: TIG keevitus   TIG keevitus EmptyNelj Veeb 19, 2009 2:48 pm

Ma täpsustan veel seda, et balloonil an vaja reduktorit, mis näitab gaasihulka l/min. igasugune reduktor ei sobi.
Mina lisasin vene hapniku reduktorile ise gaasihulga mõõtja ja ei pidanud spets reduktorit ostma.
Kui vaja siis võin pikemalt seletada kuidas seda teha, kui pildil midagi segaseks jäi.
Tagasi üles Go down
tamm

tamm

TIG keevitus Empty
PostitaminePealkiri: Re: TIG keevitus   TIG keevitus EmptyNelj Veeb 19, 2009 3:00 pm

agent007 kirjutas:
Kellegil mõnda vana ballooni ei vedele? Hädasti oleks vaja. Irooniline on see, et ise vana loll andsin suht odavalt ära enda oma SadSad Tagantjärele tarkusest pole sittagi kasu Exclamation

Võib anda ka mingeid kontakte vms..

Ma võin naabrimehe käest uurida tal aia ääres vedeleb 3 veneaegset ballooni. Ei oska mudugi öelda mille omad need on, sest värvist pole enam haisugi.

Mina oma MIG'i jaoks ostsin reduktori AGA'st. Seal eraldi kell olemas kohe mis näitab gaasi hulka ja saab ilusti reduktori päält seda regullida. Maksis vist 800.- kui ma ei eksi. Kasutan ka MIG'i jaoks Argooni ja CO segu.
Tagasi üles Go down
agent007

agent007

Opel Astra
Kawa VN700

TIG keevitus Empty
PostitaminePealkiri: Re: TIG keevitus   TIG keevitus EmptyNelj Veeb 19, 2009 6:03 pm

kornholio kirjutas:
Näita ka millise käpa muretsesid ja mis aparaat sul on(kui võimas)

Käpp on selline:
TIG keevitus Ccdc_35

Käpa lõplik hind tuli 19.99 + 8GPB ehk umbes 500EEK.
Kes kiire on siis neid on veel saada. Täpselt sama komplekti. Müüja on ka normaalne.

Aparaadiks on FarTools 80A max alalisvoolu inverter. Veidi lahja küll, kuid arvan, et õhukest plekki saab lasta - kuni 2mm.

Balloonide kohta kindlasti küsi, oleksin väga tänulik Exclamation Seisukord pole oluline, niikuinii nõuavad mult remondiraha.

Selle l/min näiduku ehk ratomeetri kohta täna uurisin. Cedo tööristapoes tahavad selle jubina eest 800EEK ning sellegi peab veel ümber tegema, et sobiks vene balloonile. Ratomeetril tollivint, vene balloonil meetermõõdustiku järgi...
Kui seda tõesti vaja on siis ma vist tellin selle ebay -st, tuleb odavam kui kohapealt osta. Samas mingit ratsi ei saa teha? Twisted Evil
Tagasi üles Go down
vint

vint

Postituste arv : 32
motikas/auto : Honda NX 650 / Omega b 94

TIG keevitus Empty
PostitaminePealkiri: Re: TIG keevitus   TIG keevitus EmptyReede Veeb 20, 2009 5:50 am

Proovi ehituspoest vaadata, usun et sealt leiad ülemineku toll - keerme peale. Hästi varustatud poodides peaks olemas olema.
Tagasi üles Go down
tamm

tamm

TIG keevitus Empty
PostitaminePealkiri: Re: TIG keevitus   TIG keevitus EmptyReede Veeb 20, 2009 7:26 am

Üleminekut võid uurida ka Baltflex'ist tartust. Suht suur valik igast pulkasid, mmina oma aerograaf püstolile sain sealt.
Tagasi üles Go down
SAUL
Admin
SAUL

Postituste arv : 748
motikas/auto : 90 Harley Sportster, 78 Yamaha XT500
Registration date : 09/10/2008

TIG keevitus Empty
PostitaminePealkiri: Re: TIG keevitus   TIG keevitus EmptyReede Veeb 20, 2009 9:32 pm

No leidurid.. leidsin päris asjalikku infomaterjali TIG keevituse (koduse) valmistamise osas:
http://myweb.cableone.net/rschell/TIG.htm
http://www.hotrodders.com/forum/my-diy-tig-welder-77730.html?highlight=homemade
Tagasi üles Go down
http://www.estonianchopper.com
Sponsored content

TIG keevitus Empty
PostitaminePealkiri: Re: TIG keevitus   TIG keevitus Empty

Tagasi üles Go down

TIG keevitus
Tagasi üles 
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 2Mine lehele : 1, 2  Next