HomeHome  KKKKKK  OtsiOtsi  Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri  KasutajagrupidKasutajagrupid  RegistreeriRegistreeri  Logi sisseLogi sisse  

Share | 

IZ 250cc rat-bobber

Vaata eelmist teemat Vaata järgmist teemat Go down 
Mine lehele : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6
AutorTeade
OnkelMats

Postituste arv : 145
motikas/auto : Regal Raptor bobber
Registration date : 16/11/2009

PostitaminePealkiri: Re: IZ 250cc rat-bobber   Nelj Jan 07, 2010 9:18 pm

Täitsa vägev. Aga räägi, kuida sellise lenksuga mugavusest rääkida saab? 10 punkti skaalal nt? Võiks juba selle toru häält kuulda.

Vaata, et ikka ideid ja teostust leiduks!
Tagasi üles Go down
Vaata kasutaja profiili
donn

Postituste arv : 366
motikas/auto : Honda Transalp XL600V
Registration date : 26/10/2008

PostitaminePealkiri: Re: IZ 250cc rat-bobber   Nelj Jan 07, 2010 9:47 pm

10 palli 10 palli skaalal minu jaoks. Samas ma olen keskmisest suuremat kasvu ja lenks on hea võimalus, kuhu ennast ratta peal osaliselt lahti pakkida. Turvaline see muidugi ei ole...
Tagasi üles Go down
Vaata kasutaja profiili http://youshouldbuildit.blogspot.com/p/blueprints.html
OnkelMats

PostitaminePealkiri: Re: IZ 250cc rat-bobber   Reede Jan 08, 2010 1:13 am

Ahah...ise olen ma vist keskmist kasvu...niipalju kui ma proovind olen siis sellised ahvikad nagu mul on, meeldivad mulle paremini. Eks peab vaatama. Sest niikuinii praeguse põlveotsas keevitusega pole midagi teha mul Very Happy
Tagasi üles Go down
Vaata kasutaja profiili
donn

PostitaminePealkiri: Re: IZ 250cc rat-bobber   Kolm Jan 20, 2010 5:46 pm

Ühe lisana tsiklinikerdamises tulin ideele uus paak keevitada. Selle tarbeks sai juba oksjonil käidud ja Urali paak muretsetud.

Kahjuks koha peal selgus, et Urali tavaar on IZi backbone'i jaoks liig pikk. Ja, ma usun, nagu enamusel, on ka minul riiulis üks Moskva paak. Esialgu mõtlesin, et peal olev juba raiutud paak oleks fail safe variandiks ja originaal paaki hakkan ehitama. Siis aga otsustasin, et säilitan veel korralikku asja ja jätkan juba lõigutud paagile kannatuste valmistamist.

Ja relakas läks sisse. Teibituuning on sirgete servade saamiseks.

Ja siin on näha, kust jooksis vana tunnel ja kui madalal on esimene kinnitus ning nendevaheline erinevus (kasutamata ruumala!).

Vahele lõikasin ülal laieneva riba plekki. Raip tahtis igatpidi kõveraks kiskuda.

Disainielemendina otsustasin teha täistilgast pooltilgapaagi kandilise põhja näol. Võiks ju arvata, et see lisab mahutavust, aga eks näis. Lisaks arvasin sellel hetkel, et see on lahe.

Alla äärtesse kaotatud põhja kompenseerimiseks punktisin šablooni järgi lõigatud kõverikud plekiribad.

Tunneli väänamiseks kasutasin kaht omavahel kokku keevitatud toru. Maru lihtne moodus korraliku tunneli saamiseks.

Ja tunnel külge.

Ja raamil näeb ta välja selline. Siin juba enamvähem asi tihedaks lastud, kuigi täristada tuleb veel maa ja ilm.

Korgina mõtlesin kasutada, keegi Saul või Sarapuu või AQ kunagi mainis Smile, vanakooli bensukanistri ava koos korgiga. Kindlasti mõni läbilaskev raibe siin kodus vedeleb. Tuleb jalad selga võtta.

Loodan, et ennast õhku ei lase või midagi.
Tagasi üles Go down
SAUL
Admin

Postituste arv : 747
motikas/auto : 90 Harley Sportster, 78 Yamaha XT500
Registration date : 09/10/2008

PostitaminePealkiri: Re: IZ 250cc rat-bobber   Kolm Jan 20, 2010 6:54 pm

Väga hea esitlus ja tasemel töö...väga hea näeb välja Cool
Tagasi üles Go down
Vaata kasutaja profiili http://www.estonianchopper.com
Extinction

Postituste arv : 62
motikas/auto : GSX-R1100
Registration date : 07/09/2009

PostitaminePealkiri: Re: IZ 250cc rat-bobber   Kolm Jan 20, 2010 7:34 pm

Kas viksid selle paagi siledaks ka või jätad suts keevitusranti seda rat-istama? Smile
Tagasi üles Go down
Vaata kasutaja profiili
donn

PostitaminePealkiri: Re: IZ 250cc rat-bobber   Kolm Jan 20, 2010 10:14 pm

Extinction kirjutas:
Kas viksid selle paagi siledaks ka või jätad suts keevitusranti seda rat-istama? Smile

Ise ka ei tea veel. Razz
Tagasi üles Go down
donn

PostitaminePealkiri: Re: IZ 250cc rat-bobber   Nelj Jan 21, 2010 6:46 pm

Noneh.

Jõudsin täna siis sinnamaale, et paak sai umbe tihedaks. Enam-vähem. Noh, õppimisruumi on maa ja ilm (räigelt meeldib seda väljendit ekspluateerida).

Jutt lihtne: lasin paaki vee sisse, et katsetada asja pidavust. Tundus kõik ok. Paar kohta, kust läbi imbus, törtsutasin üle. Siis mõtlesin, et OCC-s Very Happy tehakse sellist asja nagu "pressure test". Tahtsin muidugi ka... Lõin siis paar Bar-i sisse ja.. oh imet. Purskkaev töölaual.

Krt ma ei tea mis värk oli sellega. Mingi neli tundi lihtsalt lappisin üht auku teise järel. Nüri värk ikka. Augud olid imepisikesed, silmaga polnud nähagi, kui terasemalt ei vaadanud, samas vett pritsis ikka läbi. Lasin aga rõhu välja, tundus jälle kõik jonksus olema.

Hiljem otsustasin ainult poole Bar-iga katsetada. Mõnest kohast veel imbus, aga lasin üle ja sai vist hea. Noh, välja arvatud välimus.

Tegin selle korgiidee ka teoks.

Sellise elsemplari leidsin. Ei olnudki läbi roostetanud, samas nägi räbal välja ja kõrgetelt võimudelt loa saades lõin ketta sisse.

Kraani keermestatud ava lõikasin vanalt põhjalt maha ja sulatasin külge.

Eemaldasin kanistrilt suudme. Lõikeriist on ka näha. See parempoolne ikka...

Võrdluseks: Moskva originaal & minu Moskva versioon. Tiba laiem on küll. Kas ka mahu poolest...

Ja selline näeb välja raamil, nüüd koos korgiga.

Vastuseks, Extinction, su küsimusele: viimistlen paagi siledaks. Lihtsaks põhjuseks on ülikoledalt välja kukkunud õmblused. Oma praak tuleb ikka ära peita. Värv jääb ikka matiks mustaks. Cool
Tagasi üles Go down
rapex

Postituste arv : 235
motikas/auto : Autoks: Chevrolet Citation
Sikliks: H-D bobber project
Registration date : 24/10/2008

PostitaminePealkiri: Re: IZ 250cc rat-bobber   Nelj Jan 21, 2010 7:40 pm

Nice, mul oli endalgi sihuke korgiidee kõrvade vahel pärast seda kui soomes nägin ühel rotikal umbes sihukest korki nagu vanadel vene veokatel. Aga nagu võru rahvas ütleb: mis tettu tu tettu!

Ei igati 5+
Tagasi üles Go down
Vaata kasutaja profiili
Tim

Postituste arv : 80
motikas/auto : Suzuki Ls650P
Registration date : 18/05/2009

PostitaminePealkiri: Re: IZ 250cc rat-bobber   Nelj Jan 21, 2010 7:52 pm

Samasugune stiilinäide mu söbra rattalt, mis peaks kevadeks valmis saama. Very Happy
Tagasi üles Go down
Vaata kasutaja profiili http://www.picasaweb.com/saviauktimo
poison

Postituste arv : 278
motikas/auto : vt750 hardtail
Registration date : 06/11/2008

PostitaminePealkiri: Re: IZ 250cc rat-bobber   Nelj Jan 21, 2010 7:59 pm

ärge unustage õhuauku korgile
Tagasi üles Go down
Vaata kasutaja profiili
OnkelMats

PostitaminePealkiri: Re: IZ 250cc rat-bobber   Nelj Jan 21, 2010 8:53 pm

Jube äge on sellise paagi korgiga. Annab asjale detailsuse mõttes väga palju juurde.
Tagasi üles Go down
Vaata kasutaja profiili
tamm

Postituste arv : 179
motikas/auto : H-D XLH1200 ´92
Registration date : 19/11/2008

PostitaminePealkiri: Re: IZ 250cc rat-bobber   Reede Jan 22, 2010 9:16 am

to donn:
nii nagu sa tegid, et keevitasid paagi seestpoolt oli väga hea ja pärast lekete kõrvaldamiseks oleks pidnud liite kohad väljast poolt tinaga üle tegema. See kõige lihtsam lekete kõrvaldmiseks.
Tagasi üles Go down
Vaata kasutaja profiili http://www.chopcult.com
donn

PostitaminePealkiri: Re: IZ 250cc rat-bobber   Reede Jan 22, 2010 2:08 pm

tamm kirjutas:
to donn:
nii nagu sa tegid, et keevitasid paagi seestpoolt oli väga hea ja pärast lekete kõrvaldamiseks oleks pidnud liite kohad väljast poolt tinaga üle tegema. See kõige lihtsam lekete kõrvaldmiseks.

Pean sind, tamm, kurvastama. Ma ei olnud nii kaval keevitama hakkamise hetkel, et oleks seda seestpoolt teinud. Sulas õrnalt läbi, võibolla jäi selle tulemusena mulje, et oli seestpoolt keevitatud.

Samas kas praegu ei annaks tinaga üle joota? Kuigi faasi pole, kuhu tina sisse sulatada. Kuumaks lastes ja paigatavat kohta loodis hoides peaks tina paigale jääma ju?

Sulametalli mõtlesin kasutada muidu. Täna seda otsimas käies aga vastati, et igaltpoolt (st Otepäält sulametalli edasimüüvate poodide ladudest) on värk otsa saanud. Peab midagi välja mõtlema.
Tagasi üles Go down
SAUL
Admin

Postituste arv : 747
motikas/auto : 90 Harley Sportster, 78 Yamaha XT500
Registration date : 09/10/2008

PostitaminePealkiri: Re: IZ 250cc rat-bobber   Reede Jan 22, 2010 3:09 pm

sa lõika sellelt bensu kankult see 20l märk ka välja ja keevita paagi küljepeale , siis on täismäng Smile
Tagasi üles Go down
Vaata kasutaja profiili http://www.estonianchopper.com
schumahher

Postituste arv : 68
motikas/auto : Kawasaki VN1500
Registration date : 22/06/2010

PostitaminePealkiri: Re: IZ 250cc rat-bobber   Reede Okt 01, 2010 7:53 am

Võtaks üles vana teema, aga kerkis selline küsimus, et kudas toimus arvele võtmise protsess. Mida sul tsikli küljes vaadati, mõõdeti või kaaluti. Mitu eesti valuutat kulutasid eksperdi ja arvelevõtmise peale. Omal on tulemas selle ja järgmise aasta jooksul kaks projekti mis tuleks legaliseerida tänavasõidukõlbuliseks, aga meie Jõhvi ARK st inimesemoodi vastust ei saa. Ehk oskab keegi valgustada mind selles.
Tagasi üles Go down
Vaata kasutaja profiili
donn

PostitaminePealkiri: Re: IZ 250cc rat-bobber   Kolm Mai 04, 2011 10:34 am

schumahher kirjutas:
Võtaks üles vana teema, aga kerkis selline küsimus, et kudas toimus arvele võtmise protsess. Mida sul tsikli küljes vaadati, mõõdeti või kaaluti. Mitu eesti valuutat kulutasid eksperdi ja arvelevõtmise peale. Omal on tulemas selle ja järgmise aasta jooksul kaks projekti mis tuleks legaliseerida tänavasõidukõlbuliseks, aga meie Jõhvi ARK st inimesemoodi vastust ei saa. Ehk oskab keegi valgustada mind selles.

Minupoolne vastus on nüüd küll ajast ja arust, aga ehk ei jookse see mööda külgi maha.

*Tsikkel oli juba arvel
*Vormistasin tsikli oma nimele juba koos ümberehitusega, ehk siis ekspertiis jm toimus enne enda nimele vormistamist (tehnilises passis muudatuste tegemine on nüüdseks kallimaks läinud ja ausalt öeldes ei mäletagi, palju dengi oli tookord nado, sest mul tuli veel uus registreerimismärk ka soetada)
*Ekspertiisi peale kulus raha 1200.- vanas rahas koos käibemaksuga

Ekspertiisis nõuti E tähisega tulesid, märkusena ütleks, et suunatulesid ei pea olema, kui on sellise aastakäigu masin, millel originaalis neid polnud (soolomasina puhul). Veel nõuti kaasistujale kinnihoidmiskohta (nahast riba üle sadula vms), minu puhul jäi siis tsikkel ühekohaliseks. Eksperdile ei meeldinud ka mitmest jupist kokkukeevitatud lenks, kuna pidavat sõidu ajal ära lagunema, mis ka sugugi vale pole arvestades Eesti teid ja mootori poolt põhjustatava vibratsiooni koosmõju. Tsikli pidin käima panema ja enne ümberehituse akti koostamist kontrolliti ka heitgaase ning et etteantud raamidesse ära mahtuda, tuli küttesegu nii lahjaks kruttida, et tsikkel vaevu-vaevu töötas. Ümberehitust tõendava aktiga läksin ARKi ja sain tsikli koos ümberehitusega oma nimele.

Ehk oli abiks.
Donn.
Tagasi üles Go down
telec

Postituste arv : 11
Registration date : 09/05/2012

PostitaminePealkiri: Re: IZ 250cc rat-bobber   Kolm Mai 30, 2012 5:38 am

Kus sellist tagatuld saaks?
Tagasi üles Go down
Vaata kasutaja profiili
donn

PostitaminePealkiri: Re: IZ 250cc rat-bobber   Reede Juun 29, 2012 7:19 am

telec kirjutas:
Kus sellist tagatuld saaks?

Hahaa! Ma olen oma vastusega küll kuu aega hiljaks jäänud, aga mis siis ikka.

Ise tegin selle kompoti. Klaas ja reflektor on nõuetele vastavad, korpus on mingi vana jalgratta tule oma.

Jõudu!
Donn.
Tagasi üles Go down
Sponsored content

PostitaminePealkiri: Re: IZ 250cc rat-bobber   

Tagasi üles Go down

IZ 250cc rat-bobber
Vaata eelmist teemat Vaata järgmist teemat Tagasi üles 
Lehekülg 6, lehekülgi kokku 6Mine lehele : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6