HomeHome  KKKKKK  OtsiOtsi  Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri  KasutajagrupidKasutajagrupid  RegistreeriRegistreeri  Logi sisseLogi sisse  

Share | 

Värvimine ja eeltööd.

Vaata eelmist teemat Vaata järgmist teemat Go down 
AutorTeade
agent007

Postituste arv : 472
motikas/auto : Jeep WJ
Opel Astra
Kawa VN700
Registration date : 26/10/2008

PostitaminePealkiri: Värvimine ja eeltööd.   Kolm Dets 24, 2008 8:30 am

Tervist,

Olen näinud siin foorumis hästi tehtud värvitöid. Endal on olemas kompressor ja püstol ning tahaks enda projekti juures võimalikult palju ise ära teha. Kuidagi uhkem tunne on ise teha kui kellegilt teenust osta. Niisiis mõtlesin, et spetsid võiksid veidi abi ja juhtnööre anda kuidas saaks normaalse värvkatte metallile.

Olen ma õieti aru saanud?

Kogu protsess algab sellest, et kui metall on haljas kanname roostesurma peale.
Peale seda teeme pahteldustöid kui esineb suuremaid mulke ja triipse ning lihvame enamvähem tasaseks.
Seejärel paneme krundi. Aga siin tekib küsimus. Ma tean, et on mitut sorti krunti: Märg-märjale ja täitekrunt.
Märg-märjale - krundile värvitakse peale juba siis kui ta on poolkuiv?
Täitekrunt lastakse täiesti ära kuivada ning tehakse lihvimine ning kantakse uuesti peale ning vajadusel lihvitakse uuesti.
Peale seda kanname värvi peale.
Kuidas on seda kõige parem teha? Algul ei kata kogu pinda, vaid õhukeste kihtidena? Aga mitu kihti on hea? Kuidas aru saada?
Kui värv on peal siis lakime? Kas värv vajab mingeid eeltöid enne lakkimist?
Mõtlesin, et kas värvi poleeritakse ka, et saada hea läige?
Tagasi üles Go down
Vaata kasutaja profiili
SAUL
Admin

Postituste arv : 748
motikas/auto : 90 Harley Sportster, 78 Yamaha XT500
Registration date : 09/10/2008

PostitaminePealkiri: Re: Värvimine ja eeltööd.   Kolm Dets 24, 2008 8:55 am

Spetsialist ma nüüd kohe kindlasti ei ole, aga enda värvimistööd olen kõik ise teinud ja täitsa rahule jäänud. Kasutan tavalist vene kompressorit ja sumake firma värvipüstolit. Kindlasti neid tehnoloogiaid on erinevaid, kuidas keegi teeb. Mina olen tavaliselt teinud sedasi: Värvitav pind puhtaks(detail haljaks) oleneb mis materjal. Peale seda pind silikooni eemaldajaga puhtaks ja krunt peale. Krunte olen kasutand nii happe kui ka täitekrunti. Täitekrunt on hea , sest ta täidab väiksed kriimud ning pärast saab siledaks nühkida. Happekrundi puhul ei tohi lasta väga pikaks vahet järgmise kihiga. Pahteldamist olen üldjuhul teinud krundi peale (räägitakse, et haljale metallile ei tasu pahtlit mätsida, pidavat üles ajama hakkama). Krunti olen pannud nii mitu kihti kui vaja ja ilusti ära katab. Kui pind on sile siis jällegi enne värvimist teen silikooni eemaldajaga pinna puhtaks. Värvimise jaoks ehitan tavaliselt kilest väikse värvikambri moodi ruumi. Koduse värvimise juures on kõige suurem probleem tolm, mis mind segand on. Ükskõik kui puhtaks ka ruumi ei teeks (põrand ka niiskeks, et ei tolmaks), aga ikkagi tuleb mõni tolmukübe värvitud pinna peale. Kvaliteetiga olen rahule jäänud, näituse kvaliteet pole, aga teisalt jällegi ise tehtud bounce . Mina olen kasutanud tavalist veoauto värvi, mis läheb ilma lakita ja on selline paks ja tugev ning odavam ja siis metallik värvi, mida on väheke keerukam värvida kui tavalist veoka oma, sinna läheb lakk ka peale. See kuidas mina teen ei pruugi just olla kõige õigem, aga siiamaani olen mina rahule jäänud ja täitsa ilus olnud... pirat
Tagasi üles Go down
Vaata kasutaja profiili http://www.estonianchopper.com
agent007

Opel Astra
Kawa VN700

PostitaminePealkiri: Re: Värvimine ja eeltööd.   Kolm Dets 24, 2008 8:59 am

Tolm on ka minu probleem olnud. Garages ei saa ma sihukest kohta mitte kuidagi. Samas aga mõtlen, et saunas pole vast niipalju tolmu ning soe ju ka. Mai teagi kui palju kraadi on värvi normaalseks kuivamiseks vaja?
Tagasi üles Go down
Vaata kasutaja profiili
SAUL
Admin

PostitaminePealkiri: Re: Värvimine ja eeltööd.   Kolm Dets 24, 2008 9:06 am

Temperatuur on normaalne toatemperatuur. Mul on pisike garaaz ja saunaahi sees. Ma kütan niikuumaks kui vaja. Isegi 35 kraadi sees olnud kui ükskord kütmisega hoogu sattusin Laughing . Aga saunas värvida ei soovita eriti , sest värvimisel tekib väga palju peenikest värvitolmu, mis igalepoole levib. Kunagi esimene värvimine mul oli siis tegin lihtsalt garaaziz, ja miskit kinni ei katnud. pärast olid kõik asjad krobelised (värvitolmuga kaetud). Rolling Eyes Soovitaks teha kilest pisikese ruumi garaazi nurka ja põrand puhtaks ning veega üle lasta kergelt , et tolmu kinni võtaks.
Tagasi üles Go down
SANDER
Admin

Postituste arv : 444
motikas/auto : Harley, Volvo

PostitaminePealkiri: Re: Värvimine ja eeltööd.   Kolm Dets 24, 2008 9:23 am

tavalist veokavärvi või mittemetallikut ei lakita üldjuhul üle. Värvid ära, ja nii jääbki. Kui tuleb mõni tolmukübemeke, selle võid siis maha lihvida ja poleerida. Metallikule läheb lakk kohe otsa, märg märjale. Aga see ei kehti alati, sõltub ikka värvist.
Viimati värvisin, pahteldasin vw golf3 tagaluuki ja suurima vea mis tegin oli see et peale pahteldamist oleks pidanud kauem ootama. Esialgu oli kõik ilus pahtel kuivanud ja pind sile Cool kruntisin värvisin lakkisin ära, olin tulemusega rahul. Teisepäeva hommikuks oli pahtel veel järelkuivanud ja veidi kokku tõmbanud niiet vastu päiket näitas pahteldamiskohad välja. Peale Viimast pahteldamist lasta PIKEMALT KUIVADA enne kui värvima hakkad. Pahtlikihi paksus oli ka muidugi kohati üle 3mm.

Aga mind hakkas huvitama selline asi nagu veneajal oli alumiiniumpulber, seda kasutati värvimisel..jättis sellise mattalumiinium effekti? segati lihtsalt lakile sisse?....vanemad mehed vast oskavad selle kohta rääkida Idea

agent007

Opel Astra
Kawa VN700

PostitaminePealkiri: Re: Värvimine ja eeltööd.   Kolm Dets 24, 2008 9:28 am

SANDER kirjutas:
tavalist veokavärvi või mittemetallikut ei lakita üldjuhul üle. Värvid ära, ja nii jääbki. Kui tuleb mõni tolmukübemeke, selle võid siis maha lihvida ja poleerida. Metallikule läheb lakk kohe otsa, märg märjale. Aga see ei kehti alati, sõltub ikka värvist.
Viimati värvisin, pahteldasin vw golf3 tagaluuki ja suurima vea mis tegin oli see et peale pahteldamist oleks pidanud kauem ootama. Esialgu oli kõik ilus pahtel kuivanud ja pind sile Cool kruntisin värvisin lakkisin ära, olin tulemusega rahul. Teisepäeva hommikuks oli pahtel veel järelkuivanud ja veidi kokku tõmbanud niiet vastu päiket näitas pahteldamiskohad välja. Peale Viimast pahteldamist lasta PIKEMALT KUIVADA enne kui värvima hakkad. Pahtlikihi paksus oli ka muidugi kohati üle 3mm.

Aga mind hakkas huvitama selline asi nagu veneajal oli alumiiniumpulber, seda kasutati värvimisel..jättis sellise mattalumiinium effekti? segati lihtsalt lakile sisse?....vanemad mehed vast oskavad selle kohta rääkida Idea

Ise olen kasutanud kunagi seda. Segasin musta värvi sisse ning siis tegi sihukese hõbedaste tükkidega musta...
Tagasi üles Go down
Vaata kasutaja profiili
SANDER
Admin

PostitaminePealkiri: Re: Värvimine ja eeltööd.   Kolm Dets 24, 2008 9:38 am

Very Happy seda ma mõtlesingi..mattmusta sisse segada, et saaks sellise rõvedalt ägeda.
Aga värvi kuivamistemperatuuri on alati mõistlik pakendi pealt vaadata...see on seal alati olemas. Mina olen värvind jah siukstega mis toatemperatuuril kuivavad, aga kõik ei ole sellised Exclamation

Primo

Postituste arv : 234

PostitaminePealkiri: Re: Värvimine ja eeltööd.   Kolm Dets 24, 2008 10:01 am

KRUNT
Märg-märjale.Lased ühe kihi krunti peale ja kui krunt on poolkuiv lased järgmise.Olenevalt tootest on see kihtide vahemik umbes 10 min kusagil 20 kraadi juures.Täpsem inf on pakendi peal kirjas.Loe ja uuri lähemalt study .

Täitekrunt lastakse peale,kuivab ära ja siis lihvitakse.Kui oled tulemusega rahul siis soovitan viimase kerge lihvimise teha kusagil 600 grit paberiga.

NB!Ei soovita kasutada nitro krunte , värve ja lakke.Võivad käituda ettearvamatult ja pärast on peavalu oi kui palju.

VÄRV
Värvi on mõistlikum lasta peale nii , et esimene kiht õhukene, ja järgnevad natuke paksemalt (mitte nii , et ujutama hakkab Smile ).Tasa sõuad , kaugele jõuad.Kihtide arv sõltub värvist.Heledamatel värvidel rohkem,tumedatel toonidel vähem.Kusagil 3-4 kihti on norm.Aru saad nii ,et värv on ühtlane (ei esine heledamaid/tumedamaid laike) ja kõik kohad ilusti katnud.Värvida ei või kui kavatsed värvida kusagil külmkambris ja sooja/külma on alla 5 kraadi.

LAKK
Kui värv on peal ja oled tulemuseda rahul siis tuleb lakk.Ise soovitan kasutada STANDOXi lakke.Mõistlik hind ja tulemus jääb ka kena.Laki kohta kehtib enamvähem sama mis värvi kohtagi.Esimene kiht õhukene (nö. tolmutad peale.Eriti kehtib see siis , kui sul on vaja nt kleepse üle lakkida) ja järgmised paksemad.Viimane kiht jällegi vedelama viskoosusega ja õhuke kiht (niiet kõik jääb ikkagi läikivaks , mitte ei teki matte kohti).Osad tooted võimaldavad lasta peale mitu kihti järjest (nn. märg-märjale) see kiirendab tööd aga peab jälgima , et liiale ei läheks oma lakkide kihiga.Võib juhtuda et alumised kihid jäävadki nätsked.Kusagil 2-3 kihti on paras.Kui leiad et veel on tarvis siis soovitan lasta ära kuivada lakil , ja siis järgmised kihid.Kõvendajaga segad laki umbes 1:2 olenevalt tootest.Liiga palju , ja lakk võib jääda matt.Märg-märjale on kihtide vahemik kusagil 10-15 min , jällegi olenevat toatemperatuurist.

POLEERIMINE
Kui oled lakimise tulemusega rahul aga soovid saada lahti nn. kananahast/värvi tselluliidist/apelsinikoorest või kuidas iganes keegi seda nimetab , siis esmalt lihvid pinna liivapaberiga (ise kasutan 600-1200 grit paberit ja VESILIHVI) siledaks.Kui kõik on sile ja kena ostad poest (Tallinas müüb firma nimega Kemiflora , Laki 3a oli vist.) poleerimispastat(mitte segamini ajada vahaga).Jällegi, ise kasutan Commandant tooteid.Esmalt Commandant 3 ja siis läikima Commandant 5.Kui pind on jälle läikiv ja kriipse/kraapse näha pole võid töö lugeda tehtuks.Kui käsitsi poleerid , siis varu palju aega ja kannatust.Ja lõpuks, kui oled kogu asjaga rahul ja tahaksid lakki kaitsta vahaga siis tuleb võtta teadmiseks , et värvitud/lakitud pinda soovitatakse vahatada 2 NÄDALAT peale viimast lakikihi kuivamist.

Värvimisel tekib palju värvitolmu ja veel rohkem tekib seda lakkimisel.Kindlasti kasuta kindaid ja kasvõi mingit sorti respiraatorit.ideaalis söefiltritega maski.

Jõudu ja jaksu!

afro
Tagasi üles Go down
Vaata kasutaja profiili
agent007

Opel Astra
Kawa VN700

PostitaminePealkiri: Re: Värvimine ja eeltööd.   Kolm Dets 24, 2008 10:53 am

Tänud hea kokkuvõtte eest, aga tegelt veidi hirmutas mind ära! Laughing
Tagasi üles Go down
Vaata kasutaja profiili
Primo

PostitaminePealkiri: Re: Värvimine ja eeltööd.   Kolm Dets 24, 2008 10:55 am

karta pole siin midagi, kätte võtmise asi rohkem.Midagi hullult keerukat pole ja kui kusagil hakkab midagi valesti minema , siis võid ju alati abi küsida. afro
Tagasi üles Go down
Vaata kasutaja profiili
agent007

Opel Astra
Kawa VN700

PostitaminePealkiri: Re: Värvimine ja eeltööd.   Kolm Dets 24, 2008 10:57 am

Tahtsin seda ka küsida, et milline on see õige liigutus püstoliga? Kuidas on kõige kindlam, et saab ühtlaselt ning kas värvitakse alt üles või ülevalt alla?

Kuidas seadistada püstol?
Tagasi üles Go down
Vaata kasutaja profiili
Primo

PostitaminePealkiri: Re: Värvimine ja eeltööd.   Kolm Dets 24, 2008 11:10 am

see , kas ülalt-alla või küljelt-küljele, oleenb sellest kuidas sul mugavam konkreetset detaili värvida on.Jälgi et värvipüstolist välja tulev värvli "lehvik" (see kuidas värv välja tuleb püstolist) oleks ikka risti pinnaga.Muidu võib juhtuda , et lased mõnda kohta liiga palju ja hakkab voolama.püstoli otsas on kaks nö sarve, need on risti sellega , kuidas tuleb värv välja.Ehk siis kui tahad et lehvik oleks horisontaalselt , pead sarved keerama vertikaalseks, ja vastupidi.Muidu on pikad , ühtlased liigutused ja peamine , et värv jääks peale ühtlaselt (ei juhtu esimese ja ka mitte teise kihiga, nii et kannatust Very Happy ).Üldiselt värvid nii nagu sul endal mugavam, tegu pole erilise aeroobika või takewondooga Very Happy . afro
Tagasi üles Go down
Vaata kasutaja profiili
drag star

Postituste arv : 33
motikas/auto : yamaha xvs 650,mazda 626 2,0

PostitaminePealkiri: Re: Värvimine ja eeltööd.   Kolm Jan 28, 2009 3:44 pm

Tere. Plaan värvipüstol osta, aga ei tea kui suure tüüsi peaks ostma. Äkki oskab keeki aitata.
Tagasi üles Go down
Vaata kasutaja profiili
SAUL
Admin

PostitaminePealkiri: Re: Värvimine ja eeltööd.   Kolm Jan 28, 2009 7:49 pm

drag star kirjutas:
Tere. Plaan värvipüstol osta, aga ei tea kui suure tüüsi peaks ostma. Äkki oskab keeki aitata.
Värvidüüs 1,4
Krundidüüs 1,7
Tagasi üles Go down
Primo

PostitaminePealkiri: Re: Värvimine ja eeltööd.   Nelj Jan 29, 2009 7:32 pm

Tsiteerin: :
Värvidüüs 1,4
ja tavalistel nn. budget püstolitel on peal kas 1,4 või 1,5 düüse. afro
Tagasi üles Go down
Vaata kasutaja profiili
drag star

PostitaminePealkiri: Re: Värvimine ja eeltööd.   Reede Jan 30, 2009 12:08 pm

Ma sain ise ühetüüsi valida millist kaasa tahan. Valisin 1,4, hiljem võimalik juurte osta.
Tagasi üles Go down
Vaata kasutaja profiili
altraditional

Postituste arv : 163

PostitaminePealkiri: Re: Värvimine ja eeltööd.   Teis Veeb 03, 2009 9:17 am

sain ka üle mõne aja netti, vahepeal siis selline teema tekkinud. Küsiks kohe, et soovitage happekrunti. Igal pool mainib seda, kuid kusagil konkreetsetest firmadest ja toodetest ei räägi. Kas midagi sellist ka saada on, mille saaks poest purgi sees paari soti eest? Või tuleb alati spets värvifirmades mässata?
Tagasi üles Go down
Vaata kasutaja profiili
SANDER
Admin

PostitaminePealkiri: Re: Värvimine ja eeltööd.   Teis Veeb 03, 2009 10:01 am

mul kodus riiulipeal purk MIPA happekrunti mis ka purgisees ja poeletil olemas koos kõvendiga. Läbipaistev kollakas pind jääb

SAUL
Admin

PostitaminePealkiri: Re: Värvimine ja eeltööd.   Teis Veeb 03, 2009 10:17 am

altraditional kirjutas:
sain ka üle mõne aja netti, vahepeal siis selline teema tekkinud. Küsiks kohe, et soovitage happekrunti. Igal pool mainib seda, kuid kusagil konkreetsetest firmadest ja toodetest ei räägi. Kas midagi sellist ka saada on, mille saaks poest purgi sees paari soti eest? Või tuleb alati spets värvifirmades mässata?

ei oska öelda kas purgina müüakse, aga ma olen ostnud devorist. Seal tehakse vastav kogus palju tahad (suht väikestest kogustest alates). Firma on vist 2CR mille tooteid neil on ja on päris head. Hind on normaalne vastavalt kvaliteedile. Liitri hinda peast ei oska öelda.
Tagasi üles Go down
altraditional

PostitaminePealkiri: Re: Värvimine ja eeltööd.   Nelj Veeb 12, 2009 9:51 pm

Ok, aga rääkige veel millist keemiat keegi kasutab, mis on hea ja mis mitte, kogemusi?
Tagasi üles Go down
Vaata kasutaja profiili
SAUL
Admin

PostitaminePealkiri: Re: Värvimine ja eeltööd.   Püh Veeb 15, 2009 8:57 am

altraditional kirjutas:
Ok, aga rääkige veel millist keemiat keegi kasutab, mis on hea ja mis mitte, kogemusi?
Kui sa mõtled värvieemaldajat siis ma hiljuti ostsin ühte kiluvaraste toodet KRĀSAS NOŅĒMĒJS .. Autotaastaja Hart Jürise blogist lugesin, et on kõikse parem kraam. Sai ka järgi proovitud ja täitsa toimib. Hind oli ka miskine 75.- eeku purk.
Tagasi üles Go down
altraditional

PostitaminePealkiri: Re: Värvimine ja eeltööd.   Püh Veeb 15, 2009 12:11 pm

OK, see ka hea info. Loomulikult keegi ei tea kus seda Tallinnas müüakse? Ehk saad purgilt vaadata mulle maaletooja kontaktid?

Muidu ma keemia all mõtlesin kõiki värve ja asju, et mis kombinatsioonis keegi paneb ja mis on parem kui teine.
Tagasi üles Go down
Vaata kasutaja profiili
drag star

PostitaminePealkiri: Re: Värvimine ja eeltööd.   Kolm Juul 01, 2009 2:57 pm

Tere
Oskab keegi öelda kui suure tüüsiga lakitakse?
Tagasi üles Go down
Vaata kasutaja profiili
Primo

PostitaminePealkiri: Re: Värvimine ja eeltööd.   Kolm Juul 01, 2009 6:44 pm

1,2 või 1,4 on paras , oleneb kummale sa paremini käed külge saad. Laughing 1,5 saab veel ka hädapärast.1,7 ja 2,0 juba krundi ja vedelama pritspahtli laskmiseks. afro
Tagasi üles Go down
Vaata kasutaja profiili
drag star

PostitaminePealkiri: Re: Värvimine ja eeltööd.   Reede Juul 03, 2009 6:31 am

Tänud.Mul 1,4 düüs täitsa olemas.
Tagasi üles Go down
Vaata kasutaja profiili
Sponsored content

PostitaminePealkiri: Re: Värvimine ja eeltööd.   

Tagasi üles Go down

Värvimine ja eeltööd.
Vaata eelmist teemat Vaata järgmist teemat Tagasi üles 
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1